ניתוח סנטר - עיצוב ופיסול קו לסת וסנטר באמצעות שתל - ד"ר ליאורה הולנדר
טקסט הלוגו של ד

עיצוב קו הלסת והסנטר

עיצוב קו הלסת והסנטר עם וללא ניתוח

ניתוח שתל בסנטר או פיסול סנטר ללא ניתוח

ניתוח שתל בסנטרפיסול סנטר ללא ניתוחתמונות לפני ואחרי ניתוח סנטר

קו לסת יפה, הדוק ובעל קווי מתאר ברורים ומשורטטים, הוא אחד המאפיינים הדומיננטיים ביותר של מראה פנים צעיר. עם הגיל, הרקמות הרכות העוטפות את הגולגולת, נוטות לצנוח כלפי מטה ומרכז הכובד של הפנים משתנה.

אם נסקור את מבנה הפנים הממוצע של אדם צעיר, נראה שבדרך כלל, החלק העליון שלהן נוטה להיות רחב יותר יחסית לחלקן התחתון (גם אצל אנשים בעלי מבנה פנים יותר עגול או בעלי קו לסת מרובע), כאשר, המצח ועצמות הלחיים מקנים לחלק העליון את קו המסגרת שלו, הרחב יותר ביחס לסנטר, שהוא הנקודה התחתונה ביותר של הפנים.

עם השנים, היחס הזה נוטה להתהפך:

מצבורי שומן שמתמקמים באזור הצוואר והלסת, יחד עם נטיית העור להתרוקן מהמילוי שלו ולצנוח, מטשטשים את קו הלסת, מעבים אותו ומשווים לו מראה רחב ולא מתוחם, בעוד שבמקביל, אותה צניחה של העור גורמת לשקיעה ולהידלדלות של הלחיים ותורמת למראה פנים עליון צר ונפול יותר.

התוצאה היא שינוי בפרופורציות שבין חלקי הפנים, המתבטאת במראה מבוגר ועייף .

ישנם גורמים נוספים המשפיעים על מראה קו הלסת והסנטר, שניתן לשפר אותם משמעותית באמצעות הליכים שונים של עיצוב סנטר וטכניקות פיסול קו לסת, עם, או ללא ניתוח. בחירת השיטה המועדפת תלויה במראה הפנים ובהעדפות המטופל ונעשית על ידי הרופא בשיתוף המטופל, במטרה להשיג את התוצאה הטובה ביותר מבחינה רפואית ואסתטית כאחד.

למי עשוי להתאים טיפול לא-ניתוחי של עיצוב סנטר וקו הלסת?

יש מגוון מקרים בהם ניתן לשפר משמעותית את מראה הפנים באמצעות פיסול סנטר עם הזרקה של חומרי מילוי כגון חומצה היאלורונית, ללא צורך לעבור ניתוח פלסטי בסנטר:

 • לסת לא סימטרית –
  סימטריה היא אחד הפרמטרים המרכזיים, שגורמים לנו לפרש מראה פנים כיפה. כאשר חוסר הסימטריה נובע משקעים או קמטים בעור, או מחבלה שהותירה סימן בצד אחד של הלסת, ניתן להיעזר בהזרקת חומרי מילוי לתיקון הפגם.
 • טשטוש קווי המתאר של הלסת –
  מצבורי שומן, עור קמוט ושינויים בצפיפות העצם הגורמים לעצם הלסת לשקוע, חוברים לכדי טשטוש קו הלסת וריכוך הזוויות שלו.
  שילוב של טיפולי בוטוקס וחומצה היאלורונית בידיו של מנתח פלסטי מומחה, יכול לחולל נפלאות, לעצב ולהדגיש מחדש את קו הלסת הטבעי.
 • סנטר שקוע או קצר –
  במקרים של חסר באזור הסנטר עד גבול מסוים, ניתן לבצע הגדלת סנטר ללא ניתוח, באמצעות חומרי מילוי המקנים לו נפח ומאריכים אותו. במקרים בהם דרוש שינוי דרסטי יותר להשגת פרופורציות מאוזנות, יהיה צורך להכניס שתל בסנטר באמצעות ניתוח הגדלת סנטר.
 • עידון וריכוך קו לסת מרובע –
  באמצעות חומצה היאלורונית שהיא חומר מילוי טבעי, ניתן לעדן קו לסת נוקשה ודומיננטי, לעגל אותו ולשפר את הפרופורציות שלו ביחס לשאר הפנים.

מתי עדיף לבחור בהליך של ניתוח פלסטי ואילו ניתוחים קיימים?

באופן כללי, מקרים בהם יש צורך בהסרת רקמה הם מקרים קלאסיים לניתוח – ביניהם הידוק שרירים, הסרת שומן, או עודפי עור משמעותיים. כאשר מבצעים ניתוח קו לסת, ניתן גם להוסיף לו גימור באמצעות טיפולים לא ניתוחיים, דוגמת ההזרקות שהוזכרו קודם.
ניתוח קו לסת מבוצע לאחר תום ההתפתחות וגיל ההתבגרות (ברוב המקרים, מגיל 18 ומעלה), לאחר סיום התגבשות מבנה הפנים.

 • סנטר ארוך –
  כאשר יש סנטר גדול, או שאורך הסנטר הוא משמעותי ולא ניתן לטשטשו באמצעות חומרי מילוי לעיצוב לסת, שמאזנים את הפרופורציה בין הלסת לבין הסנטר, דרוש ניתוח הקטנת סנטר.
 • ניתוח שתל בסנטר –
  ניתוח סנטר נסוג, או ניתוח שתל סנטר, הוא הבחירה המועדפת במקרים בהם יש חסר משמעותי באזור הסנטר, שחומרי מילוי בלבד אינם מספיקים כדי לתקנו – אז מחדירים שתל שמספק את המילוי הדרוש.
  השתל מותאם אישית לכל מטופל על פי מבנה פניו, מידות קו הלסת שלו, המרחק מהשפתיים והבלט המבוקש.
  שתלי הסנטר עשויים סיליקון מוקשה ומגיעים במידות שונות המאפשרות שליטה מקסימלית על רוחב, גובה וגודל הבלט. השתל מוצק, מחקה במרקמו את עצם הלסת ומחזיק שנים ארוכות, לרוב, ללא צורך בהחלפה.
  תמונות של שתל בסנטר לפני ואחרי, ממחישות עד כמה ניתוח כזה, כשהוא מבוצע ביד מיומנת ומקצועית, משפר פלאים את כל מראה הפנים, תוך שמירה על מראה טבעי, מבלי שמתבונן זר יוכל לנחש שהמטופל עבר ניתוח אסתטי.
 • פיסול קו הלסת באמצעות שאיבת שומן –
  הליך ניתוחי פשוט, שאינו דורש ביצוע חתכים ומתאים למקרים של הורדת סנטר כפול, או של מראה סנטר וצוואר מחוברים, הנובע מהצטברות שומן באזור. כאשר מדובר על עודף שומן קל עד בינוני, ובעיקר בגיל צעיר יחסית (עד 40) שבו העור אלסטי ונשאר מתוח, מספיקה שאיבת שומן בלבד. לעומת זאת, אם השאיבה מותירה אחריה עור צנוח ומדולדל, ניתוח יוכל לטפל גם בהסרת עודפי עור.

תהליך ומשך ההחלמה לאחר ניתוחים לעיצוב קו לסת וסנטר

ככל שמדובר בהליך פשוט יותר, למשל, שאיבת שומן מהסנטר, או הכנסת שתל, כך ההחלמה תהיה קצרה יותר ומורגשת פחות.
באופן כללי, ניתן לצפות למעט כאבים מקומיים (שלרוב מגיבים היטב למשככי כאבים) וזאת בהתאם לסוג החתך אשר בוצע בניתוח. נפיחות, שטפי דם וסימנים כחולים הינם תופעה טבעית וצפויה, ויחלפו מעצמם תוך מספר ימים עד שבוע.

המלצות לאחר הניתוח

 • מומלץ להימנע ממשקאות ומזונות חמים או קשים במשך 24 שעות לאחר הניתוח.
 • להימנע מפעילות גופנית מאומצת במשך כ- 4 שבועות לאחר הניתוח.
 • להימנע מעיסוי, חיכוך, גירוד, או הפעלת לחץ על האזור המנותח.
 • למניעת זיהום, עדיף לא להיכנס למקווי מים ציבוריים כגון בריכה, או ג'קוזי ולהימנע מכניסה לים, עד להוצאת התפרים במידה וישנם, וסגירה מלאה של החתך הניתוחי.

בניתוחים המתערבים ברקמות עמוקות כגון עצם ושריר, ייתכן גם צורך בנקז לפינוי נוזלים במשך ימים ספורים לאחר הניתוח ומשך ההחלמה ועמו גם ההקפדה על כללי הזהירות שלאחר הניתוח – יהיה ארוך יותר.

החלמה לאחר פיסול קו לסת וסנטר ללא ניתוח

הזרקות חומצה היאלורונית ובוטוקס הן טיפולים קצרים, שנמשכים בדרך כלל סביב חצי שעה עד שעה ומאפשרים חזרה מיידית לעבודה ולשיגרת החיים הרגילה.
טיפולים אלו מבוצעים ללא צורך בהרדמה מלבד משחה מאלחשת, ומידת אי הנוחות שהם מסבים היא מינימלית.
התגובות הגופניות לאחר הטיפול הן קלות וחולפות ברובן תוך כמה שעות: מעט אדמומיות, נפיחות וכאב קל או תחושת אי-נוחות באזור ההזרקה.
יש לזכור, כי חומרי המילוי נספגים לאחר תקופה של כשנה ולכן הם בגדר טיפול זמני שיש לחדשו.

עיצוב קו לסת וסנטר – מחיר

עלות עיצוב סנטר תלויה בסוג הפרוצדורה הנדרשת, האם נדרש ניתוח או שמספיק לבצע טיפול שמרני של הזרקת חומרי מילוי. כפי שפורט, ישנם סוגים שונים של ניתוחים וקיים גם מגוון שילובים אפשריים ביניהם לבין טכניקות טיפול משלימות כגון שימוש בחומצה היאלורונית וטכניקות נוספות. לפיכך, חשוב להגיע לפגישת אבחון אישי שבה נקבעת טכניקת הטיפול הרצויה.

עיצוב קו הלסת המלצות

כשבוחרים מנתח פלסטי חשוב לבדוק שהוא אכן בעל תעודות המאששות את ההתמחויות שלו ולשוחח עם מטופלים שלו. אך מעבר לכך, ישנם שני כללים חשובים בבחירת המנתח, שהקפדה עליהם תגדיל משמעותית את הסיכויים לתוצאה אסתטית, טבעית ובריאה:

 • ניסיון עשיר ומוכח ספציפית בניתוח שמעוניינים לעבור –
  הכירורגיה הפלסטית היא עולם ומלואו של תחומי ידע ותתי התמחויות. אי אפשר להשוות בין ניתוח חזה לבין ניתוח אף, או ניתוח סנטר, מבחינת הטכניקה הניתוחית והמיומנויות הנדרשות מהמנתח. לכן, כאשר מעוניינים לעבור ניתוח באזור הפנים, חשוב לפנות למנתח שזו התמחותו ומומלץ מאד שיהיה גם מי שמתמחה באופן ספציפי בניתוחי לסת וסנטר עם "קבלות" מוכחות והיסטוריה של מטופלים שביצעו ניתוח דומה תחת ידיו.
 • חוש אסתטי והקפדה על הפרטים הקטנים –
  מנתח פלסטי מצוין זקוק לא רק לידע, ניסיון וידיים מיומנות, אלא גם לתפיסה אסתטית מפותחת, המלווה ביכולת לשים לב לכל פרט ולהוציא לפועל את החזון שלו. כך למשל, יש הבדל גדול בין עיצוב קו לסת לגבר לבין עיצוב קו לסת לאישה. עיצוב קו הלסת לגברים דורש יצירה ואיזון של פרופורציות שונות למדי מאלה של נשים, הן מבחינת הזוויות, הגדלים והנפחים של הלסת והסנטר עצמם, והן מבחינת היחס ביניהם לבין שאר הגולגולת ותווי הפנים.
  הדרך הפשוטה והבטוחה ביותר לקבל מושג האם המנתח אכן מסוגל לכך, היא לבקש לראות כמה שיותר תמונות "לפני ואחרי" של מטופלים שעברו אצלו את הניתוח המבוקש.

שמי דר' ליאורה הולנדר, רופאה בכירה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, בעלת ניסיון של עשרות שנים בניתוחים פלסטיים ובטיפולים אסתטיים עם התמקדות בניתוחי פנים לסוגיהם, ואמונה על פיתוח שיטות וטכניקות חדשניות בתחום הכירורגיה האסתטית.

לקבלת פרטים נוספים ולתיאום פגישת היכרות ואבחון, אני מזמינה אתכן ואתכם ליצור עמי קשר:

בטלפון: 03-903-0015, 052-555

שמי דר' ליאורה הולנדר, רופאה בכירה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, בעלת ניסיון של עשרות שנים בניתוחים פלסטיים ובטיפולים אסתטיים, אמונה על פיתוח שיטות וטכניקות חדשניות בתחום הכירורגיה האסתטית.

לקבלת פרטים נוספים ולתיאום פגישת היכרות ואבחון, אני מזמינה אתכן ואתכם ליצור עמי קשר:

בטלפון: 03-903-0015, 052-555-2690  |  באימייל: office@drhollander.co.il

תמונות לפני/אחרי של ניתוח שתל בסנטר

לפני ניתוח סנטר                                             

לפני ניתוח שתל בסנטר

אחרי ניתוח סנטר

אחרי ניתוח שתל בסנטר

 

לפני ניתוח סנטר

לפני ניתוח עיצוב סנטר

אחרי ניתוח סנטר

אחרי ניתוח עיצוב סנטר

 

לפני ניתוח סנטר

ניתוח עיצוב סנטר לפני

אחרי ניתוח סנטר

אחרי ניתוח עיצוב סנטר

 

לתמונות נוספות לפני/אחרי של ניתוח לעיצוב הסנטר לחצו כאן >>

ד"ר ליאורה הולנדר היא מומחית בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית, בעלת ניסיון עשיר בכל סוגי הניתוחים הפלסטיים האסתטיים. אתם מוזמנים ליצור עמי קשר דרך האתר, דרך המייל שלי: office@drhollander.co.il או בטלפון 03-9030015 לקביעת פגישת ייעוץ אישית ומקצועית.

צור קשר

יצירת קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם :

  © כל הזכויות שמורות

  קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל