טקסט הלוגו של ד

ניתוח סנטר

כל מה שצריך לדעת לפני ניתוח עיצוב סנטר

כיצד מבוצע ניתוח סנטר, מהו משך הניתוח, ההליך הרפואי וההחלמה

חשיבות הסנטר במראה פנינו:

מסתבר שלסנטר תפקיד חשוב במסגרת הפנים. סנטר במימדים נכונים חיוני ליצירת פרופורציה יפה ונכונה בפנים. קו לסת אחיד עם סנטר במימדים ומיקום מדוייק מקנה לפנים מראה אצילי.
אנשים שלהם חסר באזור הסנטר, המכונה סנטר נסוג, לעולם לא יוכלו "להיראות טוב", ותמיד יהיה "חסר משהו" בפנים לצורך המראה הפרופורציונלי.

ד"ר הולנדר מסבירה כי אנשים רבים לא מודעים למקור הבעיה בפניהם "חסר הסנטר", ולא יודעים לשים עליה את האצבע. פעמים רבות הם חושבים שהבעיה במראה שלהם הנה אף בולט מדי או צוואר שמן מידי, בזמן שאפם וצווארם תקינים בסה"כ והבעיה מסתכמת בסנטר "חסר".
בניית הסנטר היא אחד "הניסים האסתטיים", מסבירה ד"ר הולנדר. כאשר הסנטר נבנה בצורה מותאמת למבנה הפנים, הוא משפר כהרף עין את הפרופורציה בפנים, בצורה טבעית, כאילו היה שם תמיד, וזאת ללא כל סימנים חיצוניים ובלי שאיש יבין מה בוצע.

אנשים רבים חיים עם סנטר נסוג או מפוצל במשך כל חייהם מבלי לדעת כי ניתן לטפל בבעיה בקלות ובמהירות. מנגד, נשים רבות מעוניינות להפוך קו לסת מרובה, המקנה להן מראה גברי מעט, לעגול ונשי יותר.

ניתוח עיצוב הסנטר – כיצד?

ראשית, ניתן להעלות למודעות אנשים כי הפגם שהם רואים בפניהם אך לא יודעים בדיוק למקם את האצבע עליו, מקורו למעשה בסנטר "חסר" ואם מבנה הסנטר יעוצב ויותאם למבנה פניהם, פרופרציית הפנים היה משופרת וטובה יותר.

שנית, אפשרי לעבור הליך כירוגי המטפל בחוסר הסימטריה שבסנטר או בחסר שבו וליצור מראה סנטר יפה, סימטרי ומושך. כיום קיימות שתי דרכים עיקריות לתיקון ועיצוב מראה הסנטר: ניתוח שתל בסנטר ופיסול הסנטר.

סוגי ניתוחי סנטר:

ניתוח סנטר באמצעות שתל

שתל הסנטר מותאם אישית לכל מטופל על פי מבנה פניו, מידות קו הלסת שלו, המרחק מהשפתיים והבלט הנחוץ.
שתלי הסנטר מגיעים במידות שונות, כאשר השוני בינהם הנו ברוחב, בגובה ובבלט. במצבים חריגים ניתן לפסל לאדם שתל סנטר אישי על פי מידותיו.
השתלים בנויים מסיליקון. השתל מוצק ומחקה במרקמו את עצם הלסת. השתלים אינם דורשים החלפה לאורך השנים.

כיצד מתבצע ניתוח סנטר ולמי הוא מתאים?

ניתוח שתל בסנטר יבוצע חתך דרך הפה ברווח שבין השנייים לשפה התחתונה ודרכו יוחדר שתל עשוי סיליקון מוקשה (בשונה מסיליקון נוזלי, אותו נתין למצוא בשתלי שדיים). מכיוון והחתך הינו פנימי – הריפוי באזור זה מהיר יותר וכך גם ההחלמה. לעיתים החתך המבוצע יהיה דווקא חיצוני, וזאת עקב שיקולים שונים של המנתח להכנסת השתל באופן הטוב ביותר.

ניתוח הסנטר מתאים למעוניינים לתקן את מראה הסנטר החסר או לעצב את מראהו ומעוניינים בפתרון קבוע, העומד במבחן הזמן. מכיוון ושתל הסנטר נבנה במיוחד עבור המטופל, הוא מותאם במדויק במידותיו לתווי פניו של המטופל ולכן יוצר מראה אחיד ומושלם.

כמה זמן אורך ניתוח סנטר?

ניתוח סנטר אורך כחצי שעה ולא דורש אשפוז מכל סוג. לאחר הניתוח ייתכן ותחווה מעט כאבים ויהיה צורך להימנע ממאכלים חמים ביום הניתוח.

באיזה גיל ניתן לעשות את הניתוח?

את ניתוח הסנטר ניתן לעשות החל מתום גיל ההתבגרות. מכיוון ובכל שנות גיל ההתבגרות (ועד לגיל 18, לערך) איברי הפנים עדיין מתפתחים ומשתנים, יש צורך להמתין עד לסיום ההתפתחות לפני יצירת שינוי ניתוחי בפנים.

מהו אופן ההחלמה לאחר ניתוח עיצוב סנטר?

לאחר הניתוח ניתן לצפות למעט כאבים מקומיים (ניתן לקחת משככי כאבים לטיפול בכאבים אלו), וזאת בהתאם לסוג החתך אשר בוצע בניתוח. שטפי דם וסימנים כחולים הם טבעיים ויחלפו מעצמם תוך מספר ימים עד שבוע.

עיצוב סנטר בשיטות לא ניתוחיות

 באמצעות פיסול פנים

ניתן לפסל את היחידה האסתטית של הסנטר וקו הלסת באמצעות פיסול פנים, כלומר באמצעים שמרניים, ללא סכין מנתחים בעזרת חומרי מילוי.

כיצד מתבצע עיצוב סנטר באמצעות חומרי מילוי?

כן. ניתן לשנות ולעצב את מראה הסנטר באמצעות פיסול פנים. באמצעות שימוש בחומרי מילוי שונים (חומצה היאלורונית, קולגן או בוטוקס, למשל) ניתן לעצב מחדש את מראה הסנטר.

כיצד מתבצע עיצוב הסנטר באמצעות פיסול פנים?

במקרים של שינוי תווי הפנים או קו הלסת (כמו למשל, במקרה של עיגול קו לסת מרובע) ניתן להחליף את ההליך הניתוחי בהליך שמרני יותר ופחות פולשני. באמצעות הזרקת חומרי מילוי שונים כגון חומצה היאלורונית או בוטוקס, ניתן לקבל תוצאות טובות ותווי פנים עדינים וחלקים, ללא צורך בהליך כירורגי פולשני.

ללא קשר לחומר המילוי הנבחר, התוצאה המתקבלת הינה סימטרית יותר ונכונה יותר לפרופורציות הפנים. עם זאת יש לזכור כי קיימים חומרים מילוי שונים – זמניים וקבועים כאחד. כך למשל, חומרים כגון חומצה היאלורונית או קולגן הם זמניים ונספגים אל תוך הפנים לאחר תקופה, בעוד חומרים כמו בוטוקס הם קבועים ואינם נספגים בגוף. את הבחירה בחומר המילוי הנכון עבורך, יעשה הרופא המטפל בעת פגישת הייעוץ.

למי מתאים הליך עיצוב הסנטר באמצעות חומרי מילוי?

הליך עיצוב הסנטר בשיטה זו מתאים בעיקר עבור אלה המעוניינים לשנות או לתקן את צורת הסנטר מבלי לעבור ניתוח כירורגי המצריך סכין מנתחים. יתרה על כך, מכיוון וניתן לעשות שימוש בחומרי מילוי זמניים, הנספגים בגוף עם השנים (כדוגמת חומצה היאלורונית או קולגן), ניתן ליצור אפקט טבעי שאיננו קבוע.

כמה זמן אורך הליך עיצוב הסנטר בדרך זו?

אורך ההליך כחצי שעה ולאחריו ניתן לחזור לפעילות שגרתית רגילה. ההליך אינו מלווה בכאבים מסוימים והוא נוח ומהיר.

באיזה גיל ניתן לעבור עיצוב סנטר באמצעות חומרי מילוי?

הליך המילוי אינו מוגבל בגיל אך מומלץ להמתין עד לתום תקופת ההבגדרות על מנת לאפשר לאברי הפנים לסיים את התפתחותם התקינה. בכל מקרה, נדרשת פגישת ייעוץ עם הרופא טרם הבחירה בהליך.

למה אוכל לצפות לאחר הטיפול?

הטיפול איננו מלווה בכאבים, אם כי עלול להיות כאב מקומי באזור הזריקה. חומרי המילוי המוזרקים הם בדרך כלל טבעיים (כאשר עושים שימוש בחומצה היאלורונית או קולגן) ולכן הגוף אינו דוחה אותם. כעבור תקופה הם מתזמגים אל תוך הפנים והאקפט המושג מתפוגג. על מנת לשמר את התוצאה יש לחזור על הפעולה או לבחור בחומרי מילוי קבועים כגון בוטוקס.

תמונות לפני/אחרי של ניתוח שתל בסנטר

לפני ניתוח סנטר                                             

לפני ניתוח שתל בסנטר

אחרי ניתוח סנטר

אחרי ניתוח שתל בסנטר

 

לפני ניתוח סנטר

לפני ניתוח עיצוב סנטר

אחרי ניתוח סנטר

אחרי ניתוח עיצוב סנטר

 

לפני ניתוח סנטר

ניתוח עיצוב סנטר לפני

אחרי ניתוח סנטר

אחרי ניתוח עיצוב סנטר

 

לתמונות נוספות לפני/אחרי של ניתוח לעיצוב הסנטר לחצו כאן >>

 

ד"ר ליאורה הולנדר היא מומחית בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית, בעלת ניסיון עשיר בכל סוגי הניתוחים הפלסטיים האסתטיים. אתם מוזמנים ליצור עמי קשר דרך האתר, דרך המייל שלי: office@drhollander.co.il או בטלפון 03-9030015 לקביעת פגישת ייעוץ אישית ומקצועית.

צור קשר

יצירת קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם :

© כל הזכויות שמורות

קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל