7 טיפים לפני ואחרי ניתוח מתיחת בטן – ד"ר ליאורה הולנדר
טקסט הלוגו של ד

7 טיפים לפני ואחרי ניתוח מתיחת בטן

ניתוח מתיחת בטן הוא אחד הניתוחים הפופולריים בקרב נשים בגיל 35 ומעלה, ובאמצעותו אפשר להיפטר בבת אחת מן השומן הבטני העקשן, זה שלא נעלם גם בעקבות משטר דיאטה וכפיפות בטן.
התוצאות עשויות להיות מופלאות, אבל עדיין מדובר בניתוח לא פשוט. לכן אנו מציעים מספר טיפים שכדאי ליישם לפני ואחרי הניתוח, כדי לשפר את התוצאות ולהקל על תהליך ההתאוששות.

ניהול ציפיות

לפני הניתוח כדאי לתאם את הציפיות מול המנתח הפלסטי, לקבל הסבר על תהליך הניתוח ועל התוצאות הצפויות, (אם אפשר, גם לבקש תמונות לפני ואחרי מתיחת בטן של מטופלים קודמים), וכן על פרק ההחלמה ועל קשיים ומגבלות בעקבות הניתוח.

תזונה נכונה לפני (ואחרי)

מתיחת בטן אמנם מסירה את עודפי השומן בבטן ואת עודפי העור, אבל היא אינה תחליף לדיאטה ורצוי להקפיד על תזונה נכונה ובריאה לפני הניתוח ואחריו. לפני הניתוח מומלץ להתחיל בדיאטה רגילה ולאחר הניתוח להמשיך עם תזונה נכונה.

הכול על ניתוחי מתיחת בטן

מניעת עצירות

לאחר הניתוח, השימוש במשככי כאבים עלול לגרום לעצירות, לכן מומלץ להיערך לתרחיש כזה מראש ולהצטייד בכדורים למניעת עצירות לפני הניתוח.

ניידות ועזרה

בימים הראשונים שלאחר ניתוח מתיחת בטן ייתכן ותצטרכו עזרה לקום משכיבה לישיבה ולעמידה, וגם ללכת לשירותים ועוד. לכן מומלץ להתלוות במישהו שיוכל לעזור לכם, לפחות בימים הראשונים שבהם ההליכה היא קשה ואף כואבת. אף על פי כן, מומלץ לנסות וללכת כמה פעמים ביום לאחר הניתוח כדי למנוע היווצרות קריש דם.

הגבלת פעילות

לאחר הניתוח ניתן לחזור לפעילות שגרתית ואפילו לפעילות גופנית בהדרגה, בתנאי שהן אינן מאמצות את שרירי הבטן. ניתן לבצע פעולות כמו הליכה ועלייה במדרגות ואף הרמת משקולות, אך לא ריצה ופעילות מאומצת מדי. מפעולות מאלו יש להימנע לתקופה של כשלושה חודשים כדי לשמר את אפקט המחוך הפנימי המבטיח את הידוק השרירים. אי שמירה על כללים אלו יכולה לגרום לשחרור השרירים, ליצור בליטה בבטן ואף לחייב ניתוח נוסף תיקון.

כאב

כאב יכול להיות בעיה מתמשכת בגלל הידוק שרירי הבטן, ולעתים גם בגלל פעולות נוספות כמו שאיבת שומן במותניים או באזורים קרובים. כאב ורגישות יורגשו בדרך כלל בחלקו הקדמי והאחורי של הגוף, ויימשכו כמה שבועות, אם כי בשבוע השני והשלישי יחול שיפור משמעותי.

צריכת אלכוהול

לאחר מתיחת בטן ובכלל מומלץ להיזהר משילוב בין אלכוהול ותרופות מרשם לשיכוך כאבים חזקים. לאחר הפסקת נטילת משככי הכאבים ניתן לחזור ולשתות אלכוהול אך בכמות מתונה.

© כל הזכויות שמורות

קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל