4 עובדות על ניתוח הרמת גבות - ד"ר ליאורה הולנדר 4 עובדות על ניתוח הרמת גבות
טקסט הלוגו של ד

4 עובדות על ניתוח הרמת גבות

כאשר חושבים על ניתוח הרמת גבות, מדמיינים ניתוח שמהדק את הגבות ו"מרים" אותן במעלה המצח. אך הניתוח משרת מספר מטרות אחרות.
לפניכם ארבע עובדות שעלולות להיות מפתיעות וללמד אתכם דברים חדשים על ניתוח להרמת גבות:

  1. ניתוח הרמת גבות אינו רק קוסמטי. אומנם לרוב עוברים את הניתוח כדי לשפר את המראה האסתטי שבאזור העיניים. אך עם זאת, נתונים סטטיסטיים מצביעים על מגמת עלייה בניתוחים להרמת גבות מסיבות רפואיות; גבות נפולות ונפוחות יכולות לפגוע בטווח הראייה, וניתוח הרמת גבות יכול לשפר משמעותית את טווח הראייה ההיקפית.
  2. ניתוח הרמת גבות אינו משפיע רק על מראה הגבות; הוא אינו משנה רק את המיקום של הגבות, אלא יכול גם לטשטש באופן דרסטי את קווי הזעף, אותם קמטים אנכיים המופיעים במצח. גם הקמטים הנוצרים מעור נפול באזור העיניים יכולים להצטמצם על ידי ניתוח הרמת גבות.
  3. ניתוח הרמת גבות יכול ליצור מעין מראה "מופתע", אבל מראה זה הוא זמני. אחד החששות מניתוח הרמת גבות הוא שהתוצאה תהיה מראה מתוח מדי, הגורם למראה מופתע ומבוהל באופן קבוע.  מתופעת לוואי זו של הניתוח סובלים אחוז קטן מהמטופלים, והיא לרוב נגרמת בגלל נפיחות שנוצרת מייד לאחר הניתוח. לכן, ככל שהנפיחות יורדת עם הזמן, גם המראה המתוח והמופתע נעלם בהדרגה.
  4. הניתוח אינו מחייב להרים את הגבות; הרמת הגבות נעשית כדי להפחית את סימני ההזדקנות בגבות ובאזור המצח, אך ניתן להגיע לתוצאות הרצויות גם ללא הרמה ממשית של הגבות. כדי להתאים את הטיפול ולהגיע לתוצאה הרצויה יש להתייעץ עם הרופא המנתח.

ניתוח הרמת גבות

קרדיט: Serge Bertasius/freedigitalphotos.net

קצת סטטיסטיקה מהעולם:

בשנת 2000 בוצעו בארצות הברית 120,971 ניתוחי הרמת גבות, אבל עד שנת 2012 חלה ירידה דרסטית ובשנה זו בוצעו רק 44,722 ניתוחים. בשנת 2013 חלה עלייה קטנה ומספר הניתוחים עמד על 46,323; בשנת 2014 הייתה ירידה קלה במספר הניתוחים והוא עמד על 42,119 ניתוחים.

לעומת ארצות הברית, באנגליה החלה עלייה במספר הניתוחים כבר בשנת 2008. באותה שנה בוצעו 1,004 ניתוחים, בשנת 2012 בוצעו 1,812 ניתוחי הרמת גבות, עלייה של 17% משנה קודמת ובשנת 2013 מספרם הגיע ל-2,138.

© כל הזכויות שמורות

קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל