שאיבת שומן מהבטן - ניתוח שאיבת שומן ומתיחת בטן - מחירים ומידע נוסף - ליאורה הולנדר
טקסט הלוגו של ד
ניתוח שאיבת שומן

שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן בבטן - המלצות ומדריך מקיף

חיטוב ועיצוב הבטן באמצעות שאיבת שומן הפכו בשנים האחרונות להליך מבוקש ופופולרי, המספק מענה להסרת שומן בטני עיקש כולל שומן מהמותניים, שלעיתים, מסרב להיעלם גם לאחר הקפדה על כל כללי הדיאטה והפעילות הגופנית.
בעבר, שאיבת בטן היתה מבוקשת יותר על ידי נשים, אך כיום, הביקוש גם אצל גברים הפך לפופולרי מאוד, בייחוד לאור שכיחות ניתוחים בריאטריים להורדת משקל.

במאמר שלפניכם מידע מקיף על הגורמים לאגירת שומן, על סוגי ההליכים לשאיבת שומן בטני, כולל השילוב בין שאיבת שומן מהבטן לבין ניתוח מתיחת בטן .

מתי מומלץ לשקול ניתוח שאיבת שומן מהבטן?

במקרים בהם אמצעים שמרניים כגון דיאטה ופעילות גופנית אינם מספיקים להשגת המראה הרצוי ולשמירה על בטן שטוחה ומוצקה, או להחזרת הבטן למצבה הקודם לאחר ירידה במשקל או לאחר לידה.

אצל כולנו- נשים וגברים, לגיל יש השפעות מרחיקות לכת על היקף ומהירות צבירת השומן ועל מידת הקושי להיפטר ממנו:

 • האטה של תהליכים פיזיולוגיים שונים כגון חילוף החומרים (מטבוליזם) המכתיב, בין השאר, את קצב "שריפת" השומן ופינויו מהמערכת, כמו גם מנגנוני חידוש התאים והרקמות, שאחראיים על שימור מסת השריר, על ומוצקות העור ועל מידת הגמישות והאלסטיות של רקמות החיבור.
 • לצד ההאטה במנגנוני התחזוקה והתיקון, ממשיכים להתקדם תהליכים טבעיים של שחיקה, מתיחה והתארכות של רקמות שונות בגוף וביניהן, של סיבי השריר, של רקמות החיבור ושל העור.
  באזור הבטן, רקמות אלו,אחראיות במידה ניכרת על חזותה ההדוקה והשטוחה ומקנות לה מראה אסוף ומורם יותר – גם במקרים של עודף שומן קל. ככל שהן נשחקות, כך יש לשומן הבטני חלל גדול יותר להצטבר בתוכו ובנוסף לכך, הוא "נשפך" ביתר קלות והופך בולט יותר לעין.
 • הפחתה טבעית בפעילות הפיסית אופיינית יותר ככל שמתקדמים בגיל ותורמת להוצאה מופחתת של אנרגיה ולאגירה עודפת ומהירה יותר של שומן.

שלושת הגורמים המרכזיים הללו יוצרים שינויים במבנה הבטן, מטשטשים ומעלימים את הטליה (קו המותן) ומקנים לאזור הבטן והמותניים מראה כבד ובולט. מלבדם, יש השפעה גם לתנודות תכופות וגדולות במשקל וכן, להריונות ולידות, המטילים עומס יתר על כל הרקמות בחלל הבטן ומאיצים את שחיקתן.

סיבות אופייניות לניתוחי שאיבת שומן לגברים לעומת נשים 

 • לגברים, יש נטייה גדולה יותר לצבירת שומן בפלג הגוף העליון בכלל ובבטן בפרט, בהשוואה לנשים, אצלן השומן נוטה להיות מפוזר יותר באזורים שונים בגוף. זו גם אחת הסיבות שגברים נוטים יותר למחלות לב, לכבד שומני, ולתופעות כגון דום נשימה בשינה. ההבדלים הללו בין המינים הולכים ומצטמצמים עם העלייה בגיל ונשים נוטות "ליישר קו" במובן הזה, כשהן מגיעות לגיל המנופאוזה (הפסקת הוסת).
 • אצל נשים, הריונות ולידות משפיעים בצורה משמעותית על מבנה ומראה הבטן והמותניים ותורמים למתיחת הרקמות באופן שמקשה עליהן לחזור לקדמותן, גם אצל מי שמקפידה על תזונה נכונה ועל תרגול גופני.
 • אצל שני המינים, יש השפעה גם לנטיות גנטיות המכתיבות את מבנה הגוף, את הנטייה לרזון או להשמנה, את קצב חילוף החומרים, ועוד.

איך מתבצע הניתוח?

ההליך הניתוחי מותאם למצב המטופל לאחר אבחון יסודי, תיאום ציפיות והגדרת מטרות ברורה. היקף הניתוח ושלביו משתנים בהתאם למצב ההתחלתי . ישנם שני הליכים מרכזיים מקובלים, שכל אחד מהם יכול להיעשות באופנים שונים, שיכתיבו את סוג ההרדמה, את הצורך בביצוע חתכים ואת משך ההחלמה.

 • מיני שאיבת שומן
  שאיבת שומן מקומית וממוקדת, המתאימה לנשים וגברים כאחד, שאינם סובלים מעודפי עור ניכרים, אלא מטשטוש קל של קווי המתאר וממצבורי שומן קטנים עד בינוניים, אשר מעוניינים בהדגשת ובהידוק הבטן והטליה.
  במקרים כאלה ניתן להשיג תוצאות מרשימות באמצעות טיפול בבטן עליונה, בטן תחתונה ומותניים. ללא צורך לטפל ברקמות שריר ועור.
  הליך זה אינו דורש חתכים ומתאים גם למי שמעוניין לבצע את ההליך בהרדמה מקומית, אם כי, יש מקרים בהם בכל זאת תידרש הרדמה כללית.
  בתהליך זה מזהים את מצבורי השומן הבעייתיים והממוקדים ומסמנים אותם. לאחר מכן מתחיל תהליך חיטוב הבטן, שבמהלכו השומן העודף נשאב מהגוף באמצעות החדרת קנולה- צינורית עדינה, לאזורים המטופלים.
  ההחדרה מתבצעת דרך חתכים קטנטנים של כ- 3-5 מילימטרים, כך שהיא אינה מותירה סימנים וצלקות.
  מדובר בהליך קל יחסית וקצר, שנמשך עד שעה ובסופו המטופל משוחרר לביתו ללא צורך באשפוז.
 • שאיבת שומן גדולה
  נדרשת במקרים בהם מצבורי השומן גדולים ומשמעותיים יותר. לעיתים, היא דורשת יותר מטיפול אחד, משום שיש מגבלה של כמות השומן שנהוג לשאוב בבת אחת ושאיבה גדולה מדי (של יותר מ-3 ק"ג שומן) חושפת את המטופל לסיכונים בריאותיים ומגבירה את הסיכוי לתסחיפי שומן, לשקעים ובליטות בעור ועוד.
  אצל אנשים עם עודף משקל משמעותי מאד, המנתח ימליץ להוריד אחוז מסוים מהמשקל באמצעות דיאטה, או ניתוח בריאטרי ורק לאחר מכן לבצע שאיבת שומן להשלמת התהליך.
  במקרים כאלה לרוב יש צורך בניתוח מקיף יותר, הכולל גם מתיחת בטן, משום שלרוב, יש צורך להסיר עודפי עור.
  הליך כזה מבוצע רק תחת הרדמה כללית ודורש ביצוע חתכים, שמיקומם וגודלם משתנה בהתאם להיקף הניתוח, לאזור המטופל (בטן עליונה, תחתונה, או שתיהן) ולמגדר המנותח (יש הבדל במיקום החתך הניתוחי אצל נשים וגברים).

מתי נכון לבצע הליך שאיבת שומן?

לא קיימת מגבלת גיל  מיוחדת אצל נשים וגברים כאחד. ניתן לבצע את ההליך בכל גיל, אך מומלץ לעשות אותה סביב גיל 40-50 שכן  מעבר לגיל זה, העור מאבד מגמישותו ומהאלסטיות שלו והליך שאיבת שומן יצירך גם ניתוח מתיחת בטן להסרת עודפי עור. 

אצל נשים – מומלץ לבצע את ההליך בתום הלידות שכן יתכן צורך לטפל גם בעודפי העור שנוצרו בעקבות ההריונות.

תהליך ההחלמה ותופעות לוואי אופייניות

תהליך ההחלמה ומשכו, תלוי בהיקף הניתוח ונע בין כשבוע לאחר ניתוח ממוקד ופשוט, למספר שבועות לאחר ניתוח עמוק ומקיף הכולל מתיחת בטן.
התוצאות הסופיות נראות תוך זמן קצר מביצוע הניתוח ועד שנה מביצוע ההליך.

לאחר כל אחד מסוגי ההליכים הניתוחיים, המטופל מתבקש להקפיד על לבישת חגורת בטן , שמסייעת בהפחתת הנפיחות ובזירוז תהליך ההחלמה ומשפיעה על התוצאה הסופית.

תופעות לוואי נפוצות:

 • בצקת ונפיחות
 • שטפי דם מקומיים
 • הפרשות מהאזור המנותח – ייתכנו במקרים של שאיבה גדולה, ובעיקר כשהיא משולבת עם מתיחת בטן. במקרים כאלה, לעיתים יש צורך בהחדרת נקז  המוחדר בחדר הניתוח ומוסר על ידי הרופא המנתח ימים ספורים לאחר הניתוח.
 • תחושות כבדות, נפיחות ואי נוחות, החולפות בהדרגה ונעלמות לחלוטין עד כחודש לאחר הניתוח.

 

שאיבת שומן בבטן – מחיר

לכל הליך שאיבת שומן מחיר שנקבע לפי כמה משתנים: היקף ועומק ההליך, משך הזמן שהוא דורש, רמת המורכבות שלו (האם הוא קטן וממוקד, האם הוא מטפל רק ברקמת שומן או גם ברקמות נוספות), סוג ההרדמה הנדרשת (מקומית או כללית), צורך באשפוז, ועוד.
חשוב לפנות לאבחון ולייעוץ אצל מנתח פלסטי מומחה ומקצועי, בעל ניסיון בכל סוגי ההליכים, החל משאיבת שומן מקומית ועד מתיחת בטן, על מנת לוודא התאמה מדויקת של ההליך הדרוש ובהתאם לכך, לקבל הצעת מחיר מהימנה ומדויקת.

תמונות לפני/אחרי שאיבת שומן

לפני ואחרי מתיחת בטן בשילוב שאיבת שומן מהמותניים ומהירכיים

לפני ניתוח שאיבת שומן כמה עולה שאיבת שומן

כמה עולה שאיבת שומן אחרי ניתוח שאיבת שומן

שמי דר' ליאורה הולנדר, רופאה בכירה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, בעלת ניסיון של עשרות שנים בניתוחים פלסטיים ובטיפולים אסתטיים, אמונה על פיתוח שיטות וטכניקות חדשניות בתחום הכירורגיה האסתטית.

לקבלת פרטים נוספים ולתיאום פגישת היכרות ואבחון, אני מזמינה אתכן ואתכם ליצור עמי קשר:

בטלפון: 03-903-0015, 052-555-2690  |  באימייל: office@drhollander.co.il

צור קשר

יצירת קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם :

  © כל הזכויות שמורות

  קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל