שאיבת שומן | כמה עולה ניתוח שאיבת שומן מהבטן - ד"ר ליאורה הולנדר
טקסט הלוגו של ד
ניתוח שאיבת שומן

שאיבת שומן

ניתוח שאיבת שומן

חיטוב ועיצוב הבטן באמצעות שאיבת שומן

לעיתים, גם לאחר דיאטה ופעילות גופנית מרובה, מצבורי השומן מסרבים לזוז ממקומם. הבעיה יכולה לנבוע מהתקדמות הגיל, שומן המצוי בשכבות העמוקות של העור או עבור כאלה העברו ניתוח לקיצור קיבה אך נותרו עם מצבורי שומן רבים ועודפים. בטן יפה היא בטן מחוטבת ומהודקת, עם טליה יפה. אצל נשים מתבטא המראה בצורת "שעון החול" הקלאסית, בעלת חזה רחב, מותניים צרים ואגן רחב, בעוד אצל גברים במראה "משולש" – כתפיים רחבות ומותניים צרים ומחוטבים. עם השנים, ההריונות, העליות והירידות במשקל, לעתים עם התרופפות המשמעת הספורטיבית, הבטן, גם כשהיא לא שמנה, מאבדת את חיטובה. יצירת טליה בבטן היא אחד הרכיבים ההכרחיים למראה בטן מחוטבת!

אז מה ניתן לעשות?

אצל אותם אנשים, נשים וגברים כאחד, שאינם סובלים מעודפי עור ניכרים, אלא מ"חוסר חיטוב" וממצבורי שומן באזור הבטן והמותניים, ניתן לטפל באמצעות שאיבת שומן ממוקדת, כלומר, שאיבת שומן מהבטן ללא חתכים.

מהי שאיבת שומן ממוקדת?

בתהליך שאיבת שומן ממוקדת אנו מזהים את מצבורי השומן הבעייתיים והממוקדים אצל האדם ומסמנים אותם. לאחר מכן מתחיל תהליך חיטוב הבטן, שבמהלכו מומס השומן העודף ונשאב מהגוף.

כיצד מתקבל מראה ה"קוביות בבטן" הנחשק?

כיום ניתן ליצר את אשליית ה"קוביות" הנוצרות בבטן בעקבות אימון במכון כושר ע"י המסה ושאיבת שומן מהבטן. שאיבה מדויקת של הפסים האורכיים והרוחביים במיקומים מדוייקים מעל גבולות השרירים מאפשרת לקבל את המראה הנכסף של הבטן המחוטבת עם הקוביות.

מתי נכון לבצע ניתוח שאיבת שומן?

ד"ר הולנדר מסבירה: "על מנת לטפל נכון בחיטוב ועיצוב הבטן, ראשית, יש להבין את מבנה הבטן הראשוני של האדם. ישנם אנשים שהייתה להם טליה יפה ומחוטבת בגיל הצעיר, ועם השנים, הטליה "התקלקלה", חל שינוי במבנה הבטן, והאזור, במיוחד אזור המותניים, צבר עודפי שומן. "ידיות האהבה" המפורסמות.
אצל חלק מהאנשים מבנה בטנם הראשוני, מלכתחילה, "ישר", ללא טליה או כמעט ללא טליה.
בשתי קבוצות אלו, ניתן ע"י דיוק בטכניקת שאיבת השומן הממוקדמת והעיצוב להביא למראה "שעון החול" הפרופורציונלי של הבטן המכיל טליה".

באיזה גיל ניתן לעשות את הניתוח?

שאיבת שומן ניתן לעשות בכל גיל, אך מומלץ לעשות אותה כל עוד העור גמיש ויכול לחזור לצורתו מבלי להותיר סימני מתיחה רבים או עור עודף. אצל מרבית האנשים, מדובר על גיל ה-40, שכן לאחר מכן העור מאבד מגמישותו ומתחיל להיות רפוי.

כיצד מתבצע תהליך שאיבת השומן הממוקדת?

שאיבת השומן הממוקדת מתבצעת באמצעות החדרת קנולה, צינורית עדינה, לאזורים המטופלים. ההחדרה מתבצעת דרך חתכים קטנטנים של כ 3-5 מילימטרים, כך שאין סימנים וצלקות לאחר הפרוצדורה של ניתוח שאיבת שומן ממוקדת.
השאיבה ניתנת לביצוע בהרדמה מקומית או כללית, כתלות בגודל השאיבה הדרוש וברצון המטופל.
שאיבת שומן ממוקדת אורכת כחצי שעה עד שעה. בתום הפעולה, תולבש חגורה מחטבת על האזור המטופל. אין צורך באשפוז, והמטופל משוחרר לביתו.

כמה זמן אורך ניתוח שאיבת שומן?

הניתוח אורך כשעה עד שעתיים ותלוי במספר האיזורים מהם יש לשאוב את השומן.

מהן תופעות הלוואי של הניתוח?

לאחר הניתוח, האיזור בו בוצע הניתוח בצקתי ונפוח ובדרך כלל מלווה בשטפי דם מקומיים. על מנת להוריד את הנפיחות יש לחבוש את האזיור בחבישת לחץ, המסייעת לעיצוב האיזור המנותח.

במידה והיה צורך בשאיבת שומן עמוקה ורצינית יותר, ייתכנו הפרשות מהאיזור המנותח ולכן יהיה צורך בצינורית נקז לניקוי האיזור.

תופעת לוואי נפוצה לאחר הניתוח היא תחושת כבדות, נפיחות ואי נעימות, החולפת בהדרגה ונעלמת לחלוטין עד כחודש לאחר הניתוח.

מהם הסיבוכים האפשריים לאחר הניתוח?

ירידה בכמות ההמוגלובין בדם – שאיבת שומן נרחבת עלולה להוביל לבעיות אזוריות באיזור המנותח, כמו גם על ירידה בכמות ההמוגלובין בדם. על מנת להתגבר על בעיה זו – נית– לקחת כדורי תוספת ברזל.

ערעור מאזן הנוזלים – יחד עם השומן, נשאבת גם כמות גדולה של מים, המצוי בגופנו. על מנת להימנע משאיבת שומן מסיבית, העלולה לסכן את החיים, לא נהוג לשאוב יותר מחמישה ק"ג של שומן בכל הליך שאיבת שומן.

אובדן תחושה מקומי באיזור הניתוח – לצד דימומים, שטפי דם, זיהומים בחתכי הניתוח, קשיי ריפוי של החתכים או היווצרות בצקות. עם זאת מדובר בסיבוך לא נפוץ, המחילם תוך זמן קצר.

אכזבה – נשים בעלות צלוליט רב באזור המנתוח לעיתים מתאכזבות כי במקום להחליק את האזור, התופעה רק מחריפה. הסביה לכך היא חוסר גמישותו של העור בעל הצלוליט הגורם לשקיעת העור פנימה.

כמה זמן אורך תהליך ההחלמה?

ההחלמה מהליך ניתוח שאיבת שומן ממוקדת אורכת כימים ספורים, והיא תלויה במיקום ובהיקף השאיבה.
כשבוע לאחר הניתוח ניתן לחזור לעבודה, אך יש להקפיד על חבישה נאותה. ניתן לשוב לפעילות ספורטיבית לאחר כשלושה שבועות.

יש לזכור כי את התוצרה הסופית ניתן לראות רק לאחר מספר חודשים שכן העור דורש זמן הסתגלות וזמן להחלמה מהליך הניתוח.

תמונות לפני/אחרי שאיבת שומן

לפני ואחרי מתיחת בטן בשילוב שאיבת שומן מהמותניים ומהירכיים

לפני ניתוח שאיבת שומן כמה עולה שאיבת שומן

כמה עולה שאיבת שומן אחרי ניתוח שאיבת שומן

ד"ר ליאורה הולנדר היא מומחית בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית, בעלת ניסיון עשיר בכל סוגי הניתוחים הפלסטיים האסתטיים. אתם מוזמנים ליצור עמי קשר דרך האתר, דרך המייל שלי: office@drhollander.co.il או בטלפון 03-9030015 לקביעת פגישת ייעוץ אישית ומקצועית.

צור קשר

יצירת קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם :

    © כל הזכויות שמורות

    קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל

    דילוג לתוכן