ניתוחים פלסטיים וההשפעה על הריון ולידה – ד"ר ליאורה הולנדר
טקסט הלוגו של ד

על היריון וניתוחים פלסטיים

אין זה סוד כי ההיריון משנה את גוף האישה ולעתים אף משאיר תזכורות קבועות בדמות עודפי עור, בטן רפוי וחזה צנוח. על פי האתר smart beauty guide יש נשים שחשות חוסר ביטחון כה רב בנוגע לגופן ולמראה החיצוני שלהן עד שהן שוקלות לעבור ניתוחים פלסטיים כבר בזמן ההיריון. מנתחים פלסטיים שהתראיינו לכתבה סיפרו כי הם מקבלים פניות, אמנם לא רבות, מנשים בהיריון המבקשות לעבור ניתוחים פלסטיים וולונטריים. לטענתם, הם נוטים לסרב להן מהסיבה שכמו כל ניתוח, גם ניתוח פלסטי יכול לגרום לסיבוכים, והם אף ממליצים לנשים בהיריון לשקול בזהירות רבה גם ניתוחים הכרחיים ודחופים בגלל הסיכוי לסיבוכים.

הריון וניתוחים פלסטיים

עם זאת, לאחר ההיריון והלידה, אין מניעה לעבור ניתוחים פלסטיים כדי לשפר את מראה הגוף ואת הביטחון העצמי. לדוגמה, ניתוח מתיחת בטן הוא אחד הניתוחים הנפוצים בקרב נשים שסיימו את שלב הילודה והרחבת המשפחה. בזמן ההיריון נמתחים דופן הבטן והמעטפת של השרירים, וכן מצטברים עודפי שומן בבטן בגלל העלייה במשקל והשינויים ההורמונליים האופייניים להיריון. עקב כך, נשים רבות, בעיקר אלו שעברו הריונות מרובים, נשארות עם סימני מתיחה ועודפי עור, ואלו אינם מתהדקים גם בעקבות חזרה למשקל המקורי וביצוע תרגילי בטן. במקרים כאלה, ניתוח מתיחת בטן, בו מסירים עודפי העור והשומן ומהדקים את המעטפת הרופפת, יכול להחזיר את מראה הבטן הטרום-הריוני. בעקבות הריונות והנקות גם מראה החזה משתנה, ונשים רבות עוברות ניתוח הרמת חזה כדי לטפל בצניחה ובהתרוקנות של השד.

השינויים שעובר הגוף בזמן ההיריון הם טבעיים, ואין צורך למהר ולהחזיר את הגוף לקדמותו בזמן ההיריון. בניתוחי גוף כמו ניתוחי בטן וחזה אף מומלץ לחכות עד השלמת תכנון המשפחה, מכיוון שכל היריון נוסף עלול לפגוע בתוצאות הניתוח (אם כי אין מניעה להיכנס להיריון ולהניק אחרי ניתוח מתיחת בטן וניתוחי חזה למיניהם).

© כל הזכויות שמורות

קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל