סיכונים בניתוח הרמת גבות - ד"ר ליאורה הולנדר
טקסט הלוגו של ד

סיכונים אפשריים בניתוח הרמת גבות

ניתוח הרמת גבות נועד לטפל בבעיה של צניחת גבות, תהליך טבעי שקורה עם הגיל ויוצר מראה עצוב, עייף ומבוגר ואף יכול לגרום לפגיעה באיכות הראייה ולצמצם את טווח הראייה. במהלך ניתוח הרמת גבות מחזירים את הגבות למיקומן הטבעי ובכך מחזירים למטופלים את מראה הפנים הצעיר. בניתוח מסירים את עודפי העור ומשיבים את הגבה למיקומה האנטומי הטבעי (אצל נשים – במרחק של כסנטימטר מעל ארובת העיניים ואצל גברים – מעל ארובת העין עצמה).

ניתוח הרמת גבות - סיכונים

ניתוח הרמת גבות נחשב לניתוח קל יחסית, אך כמו בכל הליך רפואי גם בניתוח הרמת גבות ישנם סיכונים שונים.

מהם הסיכונים הצפויים בניתוח הרמת גבות?

הצטברות דם באזור הניתוח

זהו סיבוך נדיר יחסית והוא לרוב נוצר כשהמטופל סובל מבעיות בקרישת דם. בדרך כלל מוודאים זאת עוד לפני הניתוח, אבל אם מתגלה בעיה רק לאחר הניתוח, יש צורך בניתוח חוזר של ניקוז הדם מהאזור.

נפיחות

לאחר ניתוח הרמת גבות עלולה להיווצר נפיחות באזור, ובתורה ליצור מראה לא טבעי. נפיחות זו לרוב חולפת בתוך זמן קצר.

זיהום

למרות שבזמן הניתוח יש הקפדה יתרה על סטריליות, לפעמים הגוף יפתח זיהום כתגובה להליך הרפואי. במקרה הזה ינתן למטופל טיפול אנטיביוטי כדי להתגבר על הזיהום.

כאבים

ניתוח הרמת גבות עלול להיות מלווה בכאבים. רוב המטופלים יחושו אי-נוחות או כאב באזור המנותח ולכן ייטלו משככי כאבים בהתאם לעוצמת הכאב ולהמלצות הרופא המטפל.

פגיעה עצבית

הסיכוי לפגיעה עצבית בעקבות ניתוח הרמת גבות הוא נדיר מאוד אך עדיין קיים. במרבית המקרים הפגיעה חולפת מעצמה לאחר כמה שבועות.

הופעת קמטים לאחר הניתוח

ניתוח הרמת גבות מטבעו נועד להחזיר את רקמות העור למקומן ולא לטפל בקמטים. בקמטים הנוצרים סביב האזור המנותח מטפלים באמצעות פילינג או הזרקת בוטוקס.

צלקת בולטת

מנתחים פלסטיים לרוב מקפידים להסתיר את הצלקות מניתוח הרמת גבות באזור השיער או הגבות (כשהניתוח מבוצע בגברים קרחים). עם זאת, ישנם מקרים שהצלקות מהניתוח בולטות מאוד, ולשם כך יש לעבור טיפול נוסף להסרת צלקות.

כדי לצמצם את הסיכונים והסיבוכים מניתוח הרמת גבות, חשוב להישמע להוראות הרופא המטפל. אם גם אתם מעוניינים בניתוח הרמת גבות, צרו קשר עם המרפאה ובואו לפגישת ייעוץ.

 

© כל הזכויות שמורות

קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל