5 עובדות ומיתוסים על פנים נפולות – ד"ר ליאורה הולנדר
טקסט הלוגו של ד

5 עובדות ומיתוסים על פנים נפולות

בימים האחרונים עסוקה התקשורת בארץ ובעולם בסיקור פניה הנפולות של הכוכבת ההוליוודית לארה פלין בויל, והגורמים לכך. יש להודות שמראה של פנים נפולות חמוד רק על פנים של כלבים מסוג שרפיי, ועבור רוב האנשים לחיים צנוחות הן מקור לתסכול.
לפניכם 5 מיתוסים ועובדות על פנים נפולות, ודרכי פיתרון כיצד לעצור את צניחת העור.

1. ריצה גורמת לפנים שלכם לשקוע

מיתוס:

מראה העור הנפול נגרם מסיבות הקשורות לגיל: איבוד קולגן, אשר מעניק לעור את גמישותו, ואיבוד שומן פנים גורם לעור לצנוח. אמנם בזמן ריצה כל הגוף והעור קופץ מעלה ומטה, אך זו אינה סיבה לצניחת העור.
קשר סביר יותר בין ריצה לצניחת עור הפנים הוא שביצוע פעילות גופנית ממושכת בשמש והחשיפה לקרני  UV, מורידה את רמת הקולגן בגוף. לכן, ודאו שאתם מורחים קרם הגנה בכמות מספקת לפני שאתם יוצאים לבצע פעילות גופנית בחוץ, אפילו במזג אוויר קריר.

5 עובדות ומיתוסים על פנים נפולות

2. שינה על הבטן גורמת לפנים נפולות

מיתוס:

תנוחת השינה לא ממש משפיעה על מראה הפנים, אך היא יכולה לגרום לקמטי שינה. קמטים אלה והקווים הדקים שאתם רואים בכל בוקר במראה נגרמים על ידי החיכוך שבין הכרית לעור העדין של הפנים. בגיל צעיר זאת אינה בעיה מכיוון שהעור רענן, גמיש וחוזר למצבו הטבעי במהירות. אך בגיל מבוגר העור הופך פחות גמיש ולוקח לו זמן לחזור לצורותו הטבעית. הדרך הטובה ביותר להימנע מכך היא לישון על הגב.
אם אתם בכל זאת מעדיפים לישון על הבטן, פותחה כרית במיוחד עבור הבעיה זו. היא נקראת "כרית קמטי שינה", והיא בעצם ממזערת את הקמטים ואת הסימנים המופיעים על הפנים.

3. תרגילי פנים יפחיתו את העור הנפול

עובדה אך חלקית:

אמנם התרגילים מאריכים את שרירי הפנים, ובאופן תאורטי הם 'מסלקים' חלק מהעור המדולדל, שהוא הגורם גם לקמטי הבעה. אבל תרגילים אלה יכולים לשפר את המראה באזור מסוים, ולהחמיר את המראה באזורים אחר.
במקרים קיצוניים שבהם תרגילי הפנים אינם עוזרים, אפשר לפנות למנתח פלסטי ולהתייעץ לגבי טיפול בוטוקס או ניתוח מתיחת פנים.

4. ירידה במשקל גורמל לעור נפול

עובדה.

כאשר עולים במשקל העור נמתח בהתאם לכמות השומן שבאותו האזור. אם בסופו של דבר יורדים במשקל, ניתן להבחין באיברים רפויים בגוף כמו למשל בשקיות שמתחת לעיניים. כפי שהעור מאבד את הגמישות עם הגיל, כך גם כאשר מותחים את העור הוא לא חוזר לצורתו המקורית. אבל אל יאוש, ישנם טיפולים וניתוחי פנים שיכולים לפתור את הבעיה כדוגמת פיסול פנים או ניתוח עפעפיים.

5. ישנם מוצרים שיכולים לסייע ולהילחם בעור נפול

עובדה.

אמנם לא ניתן למנוע את צניחת העור, אך בהחלט ניתן להאט אותה על ידי שימוש במוצרים שתפקידם להמריץ את ייצור הקולגן ובסרומים עם ויטמין סי, המסייעים לשחזר את אלסטיות העור.

 

 

© כל הזכויות שמורות

קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל