שאלות ותשובות בנושא מתיחת פנים - ד"ר ליאורה הולנדר
טקסט הלוגו של ד

ד"ר הולנדר עונה על שאלות בנושא מתיחת פנים

מנחה: אנחנו נגיד עכשיו שלום לד"ר ליאורה הולנדר, מומחית בכירורגיה פלסטית. היום פתחנו את הקווים שלנו לשאלות גם בפורום בקווי הטלפון, אתם מוזמנים לשאול שאלות בנושא מתיחת פנים.
אני רוצה דווקא להתחיל בשאלה, שהיא מאוד רלוונטית להרבה מאוד מהצופות שלנו, בחורה בת 47 שמרגישה שהפנים שלה נפלו ולא נראים כמו לפני 10 שנים מה מומלץ לעשות? עכשיו, הרי ברור שבגיל 47 הפנים לא נראים אותו דבר. היא שואלת מה צריך לעשות: האם חומרי מילוי? האם ניתוח? האם צריך לפנות לאופציה הכירורגית או שאפשר להסתפק במשהו מקומי יותר?

ד"ר הולנדר: אני נורא שמחה שזו השאלה כי זו שאלה שנשים רבות מתחבטות בה, ופונות אליי עם השאלה הזו, מה בעצם צריך לעשות? האם צריך ניתוח? האם צריך מילוי? האם צריך פיסול פנים? מה נכון לעשות? יש היצע גדול מאוד.
אז המפתח הוא קודם כל להבין מה הבעיה. צריך לעשות אבחנה נכונה, הרי כל אחד מתבגר ומזדקן בצורה שונה. יש אנשים שההתבגרות מתחילה אצלם באזור העיניים, יש אנשים שההתבגרות מתחילה באזור של הצוואר עם רפיון של קו לסת. יש אנשים שפשוט מאבדים נפח ויש ספיגה של כל הנפחים בפנים.
כמובן שכל אחד מתהליכי ההתבגרות מצריך התייחסות שונה בהתאם למה שקרה בפנים. עכשיו ניתוח מסיר עודפי עור. המטרה של הניתוח היא לא מתיחה, כמו שפעם חשבו, אלא הסרה של עודפי עור. ברגע שיש עודפי עור, אנחנו מנתחים. ברגע שאין עודפי עור, כשמדברים על נפילה של אזור הפנים, על פי רוב זה מתאר תהליך של התרוקנות של הפנים. מניסיוני אני יודעת שנשים שמגיעות ואומרות שהפנים נופלות, פשוט הם התרוקנו, איבדו נפח. ברגע שמאבדים נפח, הפנים נופלות כלפי מטה. ואז צריך את תהליך פיסול הפנים.

מתיחת פנים עם ד"ר ליאורה הולנדר

מנחה: רגע, לשאלתה של אותה בחורה בת 47, מהניסיון שלך ברור שהכל מתחיל בדיאגנוזה טובה ולכן הייעוץ הטלפוני הזה הוא לא מספיק, צריך להגיע לרופא ושיראה את הפנים הספציפיות של אותה בחורה. אבל מניסיונך, גיל 47 הוא גיל שבדרך כלל יש התרוקנות של הפנים?

ד"ר הולנדר: בהחלט, בהחלט. זה מתחיל אפילו עוד לפני כן, בגיל 47 אנחנו פתאום שמים לב שקרה משהו. שקרה משהו וצריך לעשות. עכשיו נשאלת השאלה מה אנחנו עושים.

מנחה: יש לנו שיחת טלפון על הקו, שלום לדליה. הדוקטור לרשותך.

צופה: שלום ד"ר הולנדר. מה שרציתי לשאול אותך, נניח ואני רוצה מתיחת פנים, יש לי סוכרת מאוזנת ולחץ דם מאוזן, האם זה מסכן אותי באיזשהי צורה?

ד"ר הולנדר: ברגע שאת מאוזנת את בעצם כמו כל בן אדם רגיל. מאוד חשוב באמת להיכנס לניתוח בתנאים שהם תנאים אופטימליים, וברגע שאת מאוזנת אין שום בעיה, את כשירה לעבור את הניתוח.

מנחה: לפני שעושים ניתוחי פנים עוברים את אותן הבדיקות כמו לפני כל פרוצדורה רפואית, נכון?

ד"ר הולנדר: לפני פרוצדורה כירורגית אנחנו בהחלט בודקים את כל הבדיקות הסטנדרטיות ואם יש איזושהן מחלות כרוניות כמו לחץ דם, כמו סוכרת, אז מאוד חשוב להגיע במצב האופטימלי לניתוח. להגיע כשאנחנו מאוזנים.

מנחה: מבחינת הצטלקויות ויכולת ריפוי של הפצע, אנחנו יודעים שיש בעיה לפעמים בריפוי פצע  בסוכרת, למישהי כזאת יש יותר סכנות בניתוחים?

ד"ר הולנדר: חולי סוכרת שהם מאוזנים מבחינת הסוכרת שלהם לפי הפרמטרים שאנחנו מכירים, אז אין שום בעיה. פגיעה בריפוי פצע, רק כשלא מאוזנים.

צופה: ולגבי עור כהה? יש פה את העניין של פיגמנטציה?

ד"ר הולנדר: בפרוצדורה כירורגית אין הבדל בין בעלי עור כהה ובעלי עור בהיר. ברגע שאנחנו עושים את הניתוח להסרת עודפי עור, מבחינת ההתייחסות לגוון העור, אין התייחסות  שונה. ההתייחסות השונה היא כאשר אנחנו עושים קילוף עור, קילוף עדין של הדרמיס. ואז לבעלות עור כהה, אנחנו משתמשים בחומרים שהם מעט שונים על מנת שלא נקבל כתמי פיגמנטציה לאחר הטיפול. גם התהליך מתבצע במספר שלבים, בהדרגה, עד שאנחנו מקבלים את התוצאה הטובה והמוצלחת.

צופה: אפשר לשאול עוד שאלה? לגבי עיצוב פנים, מה בקשר להזרקת שומן לפנים? האם את רואה את זה באור חיובי?

ד"ר הולנדר: בהחלט, בהחלט. היום הזרקת שומן זה אחד הטיפולים המוצלחים ביותר שנותנים לנו תוצאה טבעית ביותר, ומאפשרים לנו בעצם מה שנקרא מתיחת פנים ללא ניתוח. זו פרוצדורה שבה אני לוקחת שומן מאזור שבו יש לנו עודף בגוף, אם זה אזור בטן תחתונה, מותניים, ירכיים. מעבירים את השומן איזשהו תהליך של סינון ומחזירים אותו לאיזורי החסר בפנים. החזרת השומן לפנים מאפשרת גם החזרה של הנפחים וגם עיצוב שלהם. כלומר החזרה שלהם במיקום האנטומי הנכון. היא בעצם מאפשר תהרמה של הפנים.
זה מתקשר לאותה שאלה של המאזינה הקודמת, לגבי הרמת הפנים. כי מה קורה לנו כשיש לנו נפילה של הפנים? הנפילה נובעת מספיגה של נפחים, ספיגה בעיקר במרכז הפנים, שזה עושה את הצניחה. על ידי הזרקת שומן עצמי, אנחנו יכולים להחזיר את המראה העגול, הרך והצעיר לפנים.

מנחה: תודה רבה ד"ר הולנדר.

מעוניינים במתיחת פנים? אתם מוזמנים ליצור עמי קשר דרך האתר, דרך המייל שלי: office@drhollander.co.il או בטלפון 03-9030015 לקביעת פגישת ייעוץ אישית ומקצועית.

© כל הזכויות שמורות

קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל