טקסט הלוגו של ד

ניתוח צוואר

כל מה שצריך לדעת לפני ניתוח מתיחת הצוואר

הכל על מיצוק צוואר - כיצד מטפלים בעודף עור ושומן בצוואר, מהו משך הניתוח, מהו תהליך ההחלמה ותמונות לפני ואחרי

צוואר מחוטב, ארוך וברבורי הנו חיוני למראה צעיר.
מסתבר שאצל חלק גדול מהאוכלוסייה חלה הזדקנות של אזור הצוואר לפני התבגרות הפנים. התבגרות הצוואר מטרידה רבים, הנה קשה להסוואה ו"מסגירת גיל".
בעבר לא היה טיפול טוב לאזור הצוואר. הטיפול בצוואר נזנח או לסירוגין טופל כחלק מניתוח פנים. כיום קיים טיפול ייעודי למיצוק הצוואר.

 

 

מהן הבעיות האופייניות לצוואר המתבגר?

לכל אדם תהליך התבגרות אישי ובעל מאפינים ייחודיים. ניתוח הצוואר מותאם לכל אדם על פי מבנה צווארו.

אצל רוב האנשים התבגרות אזור הצוואר מתאפיינת בשלוש בעיות והן יכולות להופיע בנפרד או במשולב:

1.עודף עור – מאופיין במידות חומרה שונות: במצב הקל, קיים עודף עור רק על פני קו הלסת הגורם לטשטושו; במצבים המתקדמים יותר, קיימים עודפי עור ניכרים על פני הצוואר כולו.

  1. עודף שומן – מאופיין בפימה שומנית על פני אזור רצפת הפה. חשוב להדגיש כי לפעמים פימה זו הנה חלק ממבנה פנים, והיא יכולה להופיע גם בגיל צעיר ולהפריע למראה פנים חטוב. גם אצל אנשים שבגיל צעיר לא היו להם עודפי שומן בצוואר, עם השנים עודף שומן נוטה להצטבר באזור זה.
  2. רפיון שריר – מאופיין במראה ה"גידים", ה"כישורים" במרכז הצוואר. באופן מסורתי קיימים שני "גידים", אך יכולה להיות א-סימטריה באורכם. מראה זה נובע מריפיון שולי שריר הפלטיסמה הצווארי.

כאמור, ניתוח הצוואר מותאם לכל אדם באופן אישי על פי מאפייניו.

מתיחת צוואר ממוקדת לטיפול בעודפי עור

כאשר קיים עודף עור ממוקד לאזור הצוואר, ניתן לסלקו על ידי ניתוח מתיחת צוואר או מיצוק הצוואר בהליך ממוקד המתבצע באמצעות חתך מעגלי קטן סביב תנוך האוזן או מאחורי האוזן, בקפל האנטומי הטבעי הקיים מאחורי האוזן. כך החתך מוסווה לחלוטין ובלתי נראה.
ניתוח צוואר זה מבוצע בהרדמה מקומית או כללית על פי רצון המנותח או המנותחת. ברוב המקרים אין צורך באשפוז לילה וההחלמה מהירה.

 

ד"ר ליאורה הולנדר מתארחת אצל דץ בתוכנית "באנו ליהנות" ומסבירה כיצד ניתן לטפל בסימני ההתבגרות באזור הצוואר

  לקביעת פגישת ייעוץ אישית בנושא ניתוח צוואר צרו עמי קשר במייל  office@drhollander.co.il או בטלפון: 03-9030015

 

טיפול בעודפי שומן בניתוח מתיחת צוואר

כאשר קיימת פימה שומנית באזור הצוואר, ללא עודפי עור משמעותיים, ניתן לטפל באזור זה באמצעות שאיבה ממוקדת ומדויקת של עודפי השומן. התהליך מתבצע על ידי החדרת קנולות עדינות, מעין צינוריות לאזור רצפת הפה, הקנולות מוחדרות מחתכים קטנטנים של כ-2–3 מ"מ המבוצעים באזור מאחורי האוזן ומאחורי הקפל בסנטר. בנוסף, במהלך הפרוצדורה מבצעת ד"ר הולנדר גירוי פנימי של דרמיס העור המעודד את התכווצותו. בטכניקה זו אין כלל צלקות ניתוחיות. בנוסף לסילוק עודפי השומן מהצוואר, באמצעות ניתוח מתיחת צוואר אפשר גם לחטב ולהדגיש את קו הלסת.
פרוצדורה זו על פי רוב מבוצעת בהרדמה מקומית. לחששנים, ניתן לבצע בהרדמה כללית.
לאחר הניתוח ייתכנו מעט סימנים כחולים ונפיחות באזורים המטופלים. לא קיימת כל מגבלה תפקודית לאחר ניתוח זה.
יש לציין שהבעיה של פימה צווארית שכיחה מאוד אצל גברים. היות שגברים מעדיפים ניתוחים פלסטיים ללא צלקות כלל, הטכניקה הזו מועדפת עליהם.

כיצד מטפלים ברפיון שריר – ב"גידים" הצווארים?

מיצוק צוואר הינו טיפול בגידי הצוואר ומתבצע על ידי חתך קטן של כ-2–3 ס"מ באזור הכפל החבוי מאחורי הסנטר, שדרכו מחוזקים שולי השריר הרפויים ומחוזקת כל רצפת הפה הרפויה. במצבים של רפיון ניכר של כל רצפת הפה, לעתים מוחדרת רשת צווארית התומכת באזור הצווארי.
פעמים רבות הבעיה באזור הצוואר היא משולבת ויש לטפל בכמה אלמנטים יחד על מנת לקבל את מראה הצוואר המיטבי.

 

ד"ר ליאורה הולנדר מתארחת בתוכנית "באנו ליהנות" ומסבירה כיצד ניתן לטפל בצוואר מתבגר באמצעות מתיחת צוואר

 

סוגים של מתיחת צוואר

מתיחת צוואר לא כירורגית

מתיחת צוואר ללא ניתוח יכולה להיות דרך פשוטה ויעילה להסרת השומן בצוואר. מדובר בסדרה של שתיים עד חמש זריקות במרווחים של חודש זו מזו, שמטרתן להרים את הצוואר או להסיר שומן בלתי רצוי מהצוואר. הטיפול הזה מושלם עבור מטופלים שיש להם עור עודף בסנטר ואינם מעוניינים לעבור ניתוח פולשני.

שאיבת שומן מהצוואר

שאיבת שומן מהצוואר היא פתרון טוב לעודפי שומן בצוואר, במיוחד אצל מטופלים צעירים. שאיבת שומן היא הליך כירורגי, אבל מדובר בטיפול אחד שמתבצע תחת הרדמה מקומית או אלחוש ועם פולשנות מינימלית. שאיבת שומן מהצוואר מתבצעת דרך חתכים זעירים מאוחורי האוזן ומתחת לסנטר, כך שכמעט ולא נשארות צלקות.

הרמת צוואר מסורתית

הרמת צוואר מסורתית כוללת בדרך כלל שלוש פעולות לטיפול בהזדקנות הצוואר: חיסול שומן עודף מתחת לסנטר והצוואר, הסרת עור עודף בצוואר על ידי הרמה כלפי מעלה לכיוון האוזניים והידוק השרירים של הצוואר על ידי משיכתם ותפירתם מחדש באמצע הצוואר מתחת לסנטר. תוצאת הרמת הצוואר היא ביטול השפעות ההזדקנות על הצוואר כמו אובדן הגמישות של העור. המטרה היא ליצור מחדש את קו הלסת ולמקם מחדש את הרקמות הרכות בצוואר. עלות של הרמת צוואר מסורתית עשויה להיות גבוהה יותר ממיני ליפט.

מיני ליפט בצוואר

מיני ליפט הוא גרסה נוספת של הרמת הצוואר המסורתית. הוא נקרא מיני כי החתך הוא קטן יותר, יש פחות עבודה וזמן ההתאוששות קצר יותר. העלות הזולה יחסית של הטיפול היא בדרך כלל מה שמושכת מטופלים שעוברים טיפול בצוואר בפעם הראשונה. אם אתם באמצע שנות ה-40 או בתחילת שנות ה-50 לחייכם והצוואר שלכם מתחיל להיות רופס, אתם מועמדים טובים למיני ליפט בצוואר. ד"ר הולנדר מבצעת חתך קטן ליד כל אוזן ומושכת את העור בעדינות למעלה כדי להדק אותו. לכן זה מתאים במיוחד לטיפול בעור רפוי. הפולשנות היא מינימלית והניתוח יכול להתבצע בהרדמה מקומית. מיני ליפט גורם לפנים של המטופלים להיראות צעירות ב-5–10 שנים בתוך שעה.

השתלת שתלים בסנטר

השתלת שתלים בסנטר יכולה להרים את הצוואר על ידי משיכת העור החוצה. הגדלת הסנטר מתבצעת לעיתים בשילוב עם מגוון רחב של הליכים להרמת הצוואר כדי לעזור להפוך את זווית הצוואר לחדה ומוגדרת יותר.

ההחלמה מניתוח מתיחת צוואר

זמן ההחלמה משתנה מטיפול לטיפול וממטופל אחד לשני, אבל בדרך כלל הוא נמשך כשבועיים. בתהליך ההחלמה מטופלים עשויים לסבול מבצקות, נפיחויות, שטפי דם ואף כאבים בפתיחת הפה. יש מטופלים שמעדיפים להאריך את השיער לפני הניתוח כדי להסתיר את הצלקות, אבל חשוב לקחת בחשבון שלא תוכלו להסתפר או לצבוע את השיער כשבועיים לאחר הניתוח, לכן אם אתם רגילים לצבוע את השיער באופן קבוע, השתדלו לעשות זאת יום לפני הניתוח. עם חלוף תקופת ההתאוששות, מתחילים לראות תוצאות ומראה הפנים משתפר פלאים. הצלקת היא בדרך-כלל זעירה ומוסווית על ידי קו השיער והאוזן.

משך ההתאוששות משתנה מאדם אחד לאחר וכך גם התוצאה של הניתוח (לרוב תוצאות הניתוח יחזיקו 5–10 שנים), אך שני אלו תלויים כמובן במספר גורמים כמו גיל, מצב בריאותי, עישון, סוג העור וציות להמלצות הרפואיות.

שילוב בין ניתוח צוואר וניתוחי פנים אחרים

הרמת צוואר לבדה מספיקה כדי לשפר את מראה הצוואר, את קו הלסת ואפילו את אזור הפה, אך אינה נוגעת באזורים אחרים בפנים, כמו המצח או העיניים. בפגישת הייעוץ ד"ר הולנדר מבצעת בדיקת פנים מלאה כדי להבין אילו הליכים כירורגיים הם המתאימים ביותר להשגת המטרות שלכם. לעיתים יש צורך לשלב את הרמת הצוואר עם הליכים נוספים וזה בהחלט אפשרי לאור העובדה שאתם כבר נמצאים תחת הרדמה.

הליכים נוספים בפנים שיכולים להתבצע יחד עם הרמת צוואר הם:

  • מתיחת פנים להחלקת קמטים בלחיים, באזור הפה ובאמצע הפנים.
  • הרמת מצח לריענון המצח ויצירת מראה צעיר יותר לעיניים.
  • הרמת עפעפיים לרענון העיניים והסרת העור העבה (העילי או התחתון) בעפעפיים.
  • זריקות מילוי לטיפול בקווי השפתיים, שקיות העפעף מתחת לעיניים וקווי מריונטה (הקמטים שמופיעים בצידי הפה).

 

תמונות לפני ואחרי ניתוח צוואר ופנים

לפני ניתוח מתיחת צוואר                                            

לפני ניתוח צוואר - דורית

אחרי ניתוח מתיחת צוואר

אחרי ניתוח צוואר - דורית

 

לפני ניתוח צוואר                                            

ניתוח צוואר - לפני

אחרי ניתוח צוואר

IMG_7816-1

 

לפני ניתוח צוואר                                            

לפני ניתוח מתיחת צוואר - סימה פרופיל ימין

אחרי ניתוח צוואר

אחרי ניתוח מתיחת צוואר - סימה פרופיל ימין

 

לפני מתיחת צוואר                                           

ניתוח צוואר - תמונה לפני

 אחרי מתיחת צוואר

ניתוח צוואר - תמונה אחרי

לתמונות נוספות לפני/אחרי ניתוח צוואר לחצו כאן >>

 

שנה וחודשיים לאחר ניתוח צוואר וניתוח פנים: 

 

 

מיקי שם טוב, בן 70 לאחר ניתוח מתיחת צוואר:

ד"ר ליאורה הולנדר היא מומחית בתחום הכירורגיה הפלסטית והאסתטית, בעלת ניסיון עשיר בכל סוגי הניתוחים הפלסטיים האסתטיים. אתם מוזמנים ליצור עמי קשר דרך האתר, דרך המייל שלי: office@drhollander.co.il או בטלפון 03-9030015 לקביעת פגישת ייעוץ אישית ומקצועית.

צור קשר

יצירת קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם :

© כל הזכויות שמורות

קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל