מתיחת פנים | ניתוח מתיחת פנים ללא צלקות - ד"ר ליאורה הולנדר
טקסט הלוגו של ד
ניתוח מתיחת פנים

מתיחת פנים

כיצד מבצעים תהליך הצערת עור הפנים

מהי מטרת ניתוח הפנים, משך הניתוח, ההליך הרפואי וההחלמה

תהליך ניתוח פניםמשך ניתוח הפניםתהליך ההחלמהתמונות לפני ואחרי

ניתוח מתיחת פנים מיועד לנשים וגברים אשר עור הפנים שלהם איבד מגמישותו עם השנים וגרם לצניחת רקמות הפנים והצוואר המשווים מראה עייף ורפוי. מטרת הניתוח להשיב את המראה הצעיר והרענן שאבד עם השנים, אך יחד עם זאת לשמר את מימיקת פניו של המטופל ואת מראהו הטבעי באופן מדויק. לרוב מבוצע הניתוח בעשור החמישי ואילך אך קיימים מקרים בהם מבוצע הניתוח קודם. הניתוח מבוצע על ידי ד"ר הולנדר – בעלת ניסיון רב שנים בתחום הכירורגיה הפלסטית ובדגש לתחום ניתוחי הפנים. את הניתוח ניתן לבצע בהרדמה מלאה או בהרדמה מקומית על פי העדפת המטופל/ת. לאחר הניתוח המטופל/ת יישארו להשגחה וישוחררו למחרת למנוחה והחלמה בביתם. ההחלמה לאחר ניתוח מתיחת פנים הינה בין ימים ספורים לשבועיים, תלוי בהיקף ניתוח הפנים שבוצע ובקצב ההחלמה האישי. התוצאה הסופית תהיה מראה רענן, צעיר וטבעי, ללא צלקות נראות לעין.

 

 ניתוח מתיחת פנים – מתוך הבלוג של ד"ר ליאורה הולנדר באתר "סלונה"

 

מטרת ניתוח הפנים

מטרת ניתוח מתיחת הפנים הינה הצערת מראה עור הפנים והשבת המראה הצעיר והרענן שאבד עם השנים, אך יחד עם זאת שמירה על מימיקת פניו של המטופל ועל מראהו הטבעי באופן מדויק. חשוב להבין כי קיימים סוגים רבים של ניתוחי פנים. ד"ר הולנדר מדגישה, שעל מנת להשיג תוצאה נכונה, אסתטית וטבעית, ראשית, יש צורך בהתאמה אישית. ניתוח פנים פלסטי אינו "שטנץ", ויש להתאים לכל אדם את הניתוח הספציפי הנכון עבורו על פי מבנה פניו הייחודי, מימיקת פניו ותהליך ההתבגרות האישי הייחודי לו.

בעבר ניתוחי הפנים היו גדולים ורדיקליים והיו מלווים בחתכים ארוכים, שיצרו צלקות ארוכות והתרכזו בעיקר במתיחה. כיום, התפתחה מאוד ההבנה בתחום זה ובהתאם לכך פותחו גם ניתוחי מתיחת פנים חדשניים. ד"ר הולנדר מדגישה שמראה מתוח יתר על המידה אינו משיג את התוצאה המיוחלת של מראה צעיר וטבעי. מטרת הניתוח הנה הסרת עודפי עור והשבת הנפחים למקומם האנטומי, כמו גם לתקן את צניחת כיסי השומן באזור הפנים, להחזירם למיקומם הטבעי ולהשיב את הנפחים שאבדו.

ניתוחי פנים ממוקדים:

ד"ר הולנדר דוגלת בביצוע ניתוחי פנים ממוקדים (minimal invasive surgery) להשגת תוצאת הצערת הפנים בצורה טבעית. ניתוחי פנים ממוקדים מבוצעים בפולשנות מינימלית – בשיטה זו אנו מטפלים בבעיות הספציפיות בפניו של הלקוח. באמצעות הטכניקה הממוקדת מתאפשרת תוצאה מדויקת וטבעית לשביעות רצון המטופל.

הניתוח מותאם לכל אדם בצורה אינדיבידואלית, לדוגמה: אדם שההתבגרות מתבטאת אצלו בדלדול באזור קו הלסת והצוואר, ניתוח פנים פלסטי ממוקד יבוצע אך ורק באזור זה, והחתך הוא רק מאחורי תנוך האוזן. אחד היתרונות הבולטים של שיטה זו הינו צלקת מינימלית, הניתנת להסוואה באופן מוחלט, החלמה מהירה והחשוב מכול – שימור המימיקה האישית הייחודית של המטופל ותוצאה טבעית.

ד"ר ליאורה הולנדר מתארחת בתוכנית "לחיות טוב" ועונה לשאלות הצופים בנושאי ניתוח פנים ומתיחת פנים

  לקביעת פגישת ייעוץ אישית לתחום ניתוח פנים פלסטי צרו עמי קשר במייל  office@drhollander.co.il או בטלפון: 03-9030015

צלקות סמויות לאחר התהליך:

ד"ר הולנדר, כאישה שרגישה מאוד למראה אסתטי טבעי של הפנים, לא השלימה עם הצלקות המסורתיות של ניתוחי מתיחת פנים כפי שבוצעו בעבר.

במהלך השנים, פיתחה ד"ר הולנדר טכניקה ייחודית למיקום הצלקת הניתוחית כך שהיא תהיה מינימלית באורכה, חבויה ומוסתרת לגמרי בכפלים האנטומיים ובמבנה הפנים בצורה מדויקת. בטכניקה זו, איש לא יוכל לדעת שהאדם עבר פרוצדורה כירורגית בפניו.

תמונות של מיקום הצלקת לאחר ניתוח מתיחת פנים – צלקות מוסתרות לחלוטין

הרדמה בניתוח מתיחת פנים?

כמעט כל ניתוחי הפנים, ביניהם מתיחת פנים וצוואר, יכולים להיות מבוצעים בהרדמה מקומית או בהרדמה כללית, על פי העדפתו של המטופל. לאופן ההרדמה אין השפעה על איכות התוצאה האסתטית.

ד"ר ליאורה הולנדר מסבירה על ניתוח מתיחת פנים פלסטי בהרדמה מקומית

 

משך ניתוח פנים פלסטי:

משך ניתוח פנים פלסטי הינו בין שעה לשעתיים, תלוי בסוג ניתוח הפנים המבוצע

באיזה מצב בריאותי צריכים להיות לקראת מתיחת פנים?

מומלץ להיכנס לניתוחי הפנים מתוך מצב של בריאות שלמה. אם ישנן מחלות רקע, כדוגמת לחץ דם, סכרת וכו', יש לאזנם טרם הניתוח. כל המנותחים נפגשים טרום הניתוח עם מרדים הבודק ומאשר את מצב בריאותם.

עישון:

הפסקת העישון מאפשרת תנאי ריפוי טובים יותר (זרימת הדם לאזור המנותח משתפרת משמעותית) , לכן יש להפסיק לעשן כשבועיים לפני הניתוח.

האשפוז:

לאחר ניתוח פנים מומלץ להישאר במחלקה להשגחה ללילה.

כיצד תיראו בעת השחרור מבית החולים לאחר ניתוח פנים?

מבחינה חיצונית לא ניתן יהיה לראות את קווי הניתוח, המטופל משתחרר לביתו ללא כל חבישות אלא עם תפרים פנימיים נמסים בלבד. כמובן שקיימת נפיחות מסוימת וייתכנו שטפי דם באזורים המנותחים וזאת בשל הפעולה הכירורגית.

החלמה לאחר ניתוח פנים:

ההחלמה לאחר מתיחת פנים הינה בין ימים ספורים לשבועיים, תלוי בהיקף ניתוח הפנים שבוצע. לאחר הניתוח ייתכנו שטפי דם ונפיחות באזורים המטופלים. אלו חולפים בהדרגה, על פי רוב, תוך ימים ספורים. תיתכן גם תחושת מתח באזור הצוואר. תחושה זו מוקלת משמעותית תוך ימים ספורים. יש לציין כי ההחלמה הנה בעיקר "החלמה אסתטית", כלומר, המנותח חש בטוב, ללא כאבים או מגבלות גופניות. ההחלמה הנדרשת היא בעיקר עד שחולפת הנפיחות שקיימת באזור הניתוח. חזרה לפעילות גופנית "ביתית" – תוך יום יומיים.
חזרה לפעילות גופנית אינטנסיבית, כלומר ספורט מאומץ – כחודש ימים.

תמונות לפני ואחרי ניתוח מתיחת פנים

לתמונות נוספות לפני / אחרי ניתוחי פנים

המלצת לקוחה שנה וחודשיים לאחר הניתוח

להמלצות נוספות לחצו כאן

ד"ר ליאורה הולנדר היא מומחית בתחום מתיחת פנים והצערת מראה הפנים, בעלת ניסיון עשיר בכל סוגי הניתוחים הפלסטיים האסתטיים. אתם מוזמנים ליצור עמי קשר דרך האתר, דרך המייל שלי: office@drhollander.co.il או בטלפון 03-9030015 לקביעת פגישת ייעוץ אישית ומקצועית.

שאלות ותשובות
 • אני רוצה לבצע ניתוח מתיחת פנים. לכמה זמן מחזיקות תוצאות הניתוח?

  מקובל לומר שניתוח פנים מחזיק כעשור, אך יש לזכור כי אין באפשרותנו לעצור את תהליך ההתבגרות ואת הגרביטציה. עד שנחזור לנקודת הפתיחה טרם הניתוח, ייקח כעשור ופעמים רבות אפילו יותר מכך. מומלץ לבצע שימור של תוצאת הניתוח באמצעות פיסול פנים והזרקות, אחת לשנה על מנת להאריך את משך התוצאה.
 • האם ניתן לשלב ניתוחים נוספים יחד עם ניתוח מתיחת פנים?

  בהחלט ניתן לשלב ניתוחים נוספים. מקובל מאד לשלב בניתוח מתיחת פנים גם ניתוח עפעפיים (עפעף עליון/עפעף תחתון), הרמת גבות, שתל בסנטר וניתוח צוואר. כמו כן, פעמים רבות משולבים ניתוחי גוף כגון, הגדלת חזה, החלפת שתלים, מתיחת בטן ועוד.. היתרון המובהק בשילוב ניתוחים הינו החלמה משותפת של 2 הניתוחים.
 • האם יישארו לי צלקות על הפנים לאחר ניתוח מתיחת פנים?

  כל חתך שמבוצע בעור, בהגדרה משאיר סימן כלשהוא. השאיפה בניתוחים אסטטיים ובניתוחי פנים בפרט, למזער ולהסתיר עד כמה שניתן את החתך ואת הצלקות. לכן בניתוח זה, החתכים מבוצעים במקומות נסתרים אנטומית, למשל סביב האוזן.
 • מאיזה גיל אפשר לבצע ניתוח מתיחת פנים?

  הניתוח מתבצע ללא קשר לגיל אלא על פי מצב התבגרות הפנים. ההתבגרות הינה תהליך אישי ושונה מאדם ולאדם עקב מרכיבים גנטיים, לכן אין גיל שממנו ניתן לבצע את הניתוח. על מנת לבצע את הניתוח נדרשת הצדקה אנטומית, קרי שיהיה מספיק רפיון עור בפנים, סביב קו הלסת ובצוואר. כמו כן תחושה פנימית של האדם שהתבגרות הפנים מפריעה לו ושמעוניין בשינוי זה.
צור קשר

יצירת קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם :

  © כל הזכויות שמורות

  קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל

  דילוג לתוכן