טיפול בקמטים | איך מתמודדים עם קמטים בפנים - ד"ר ליאורה הולנדר
טקסט הלוגו של ד

טיפול בקמטים

קמטים המופיעים באזור שטח הפנים הולכים ומתרבים ונעשים "עמוקים" ובולטים יותר ככל שגילנו הכרונולוגי עולה, וזאת כתוצאה מהליך טבעי של רפיון השרירים המצויים מתחת לעור ואיבוד האלסטיות של העור. הגורם הפיזיולוגי מהווה את הסיבה העיקרית להופעתם של קמטים וקמטוטים בעור הפנים, כאשר גורמים נוספים העלולים להשפיע על היקף ועומק הקמטים כוללים: חשיפה ממושכת לשמש לאורך השנים, תזונה לקויה, עישון, חוסר היגיינה של עור הפנים, מצבי לחץ וסטרס, וכמובן, הגורם התורשתי.

האם ניתן לטפל בקמטים?

טיפול בקמטים מתאפשר באמצעות טכניקות ושיטות טיפוליות שונות. קיימים כיום טיפולים שונים באופיים ובמידת האפקטיביות שלהם:

  • ניתוח מתיחת פנים – הליך כירורגי המיועד לנשים ולגברים הסובלים מצניחה ורפיון משמעותי של עור הפנים ואזור הצוואר והסנטר. ניתוחי מתיחת פנים נחשבים אומנם להליכים כירורגים המחייבים הרדמה ומשך החלמה (כשבועיים), אך מנגד הם מספקים תוצאות טיפוליות מרשימות הנותרות לאורך זמן .
  • הזרקות בוטוקס – בוטוקס נחשב לנפוץ ביותר בתחום הטיפולים האסתטיים, ומיועד בין היתר לצרכי העלמה וטשטוש קמטי הבעה בדגש לחלק העליון של הפנים – מצח, בין הגבות ובצידי העיניים. טיפול באמצעות בוטוקס להעלמת קמטים הינו טיפול לטווח הקצר, כאשר טווח האפקטיביות של הטיפול נע בין 3-6 חודשים בהתאם להיקף הקמטים המטופלים, עומקם וקצב אינדיבידואלי של ספיגת החומר גוף .
  • הזרקות חומצה היאלרונית – חומר מילוי הקיים בגופנו באופן טבעי ומתדלדל עם ההתבגרות. חומצה היאלרונית משמשת למילוי נפחים שאבדו עם התבגרות הפנים ומשמשת לפיסול הפנים ללא ניתוח. מאחר שהחומר נספג בגוף , יש לחזור על פעולת ההזרקה אחת לשנה.
  • טיפולי מיצוק – התפתחות הטכנולוגיה בתחום הצערת עור הפנים, הולידה ייצור מכשור המופעל באמצעות קרינת גלי רדיו (RF) ובאמצעות קרני אור (IPL). באמצעות מכשור זה מבוצעים טיפולי מיצוק לעור, טיפול בקמטוטים, ריענון והצערת העור, וכן העלמת פיגמנטציה וכתמי גיל. על מנת להשיג תוצאה מיטבית יש לבצע סדרה של כ-4-5 טיפולים ולחזור עליהם אחת לשנה.

כיצד בוחרים את השיטה הטיפולית?

לכל אחת מהשיטות המיועדות לצרכי העלמת קמטים והצערת עור הפנים, יתרונות וחסרונות משלה, ולכן, הבחירה בכל אחת מהשיטות חייבת להיעשות לאחר בדיקה מדוקדקת של עור הפנים באמצעות רופא מומחה בכירורגיה פלסטית ואסתטית. בדיקה זו נועדה לאבחן את סוג העור, היקף ועומק הקמטים ואת האזור המיועד לטיפול. כיום, הודות לטכניקות רפואיות מתקדמות בתחומי הרפואה האסתטית, הטיפולים הקיימים להעלמת קמטים מקנים תוצאות מצויינות.

© כל הזכויות שמורות

קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל