הרמת חזה | ניתוח הרמת חזה ללא צלקות - ד"ר ליאורה הולנדר
טקסט הלוגו של ד
ניתוח הרמת חזה

הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה

ניתוח הרמת חזה ללא צלקות

הרמת חזה ללא צלקות – ניתוח הרמת חזה ללא שתל

מראה החזה והשדיים עובר שינויים קיצוניים למדי במהלך החיים. התהליך מתחיל בהפיכתה של ילדה לנערה עם הופעת ניצני השדיים ולאחר מכן, מנערה לאישה, כשהשדיים מבשילים, מסיימים את גדילתם ומקבלים את צורתם הסופית בהתאם לתכנית הגנטית האישית של כל אחת ואחת.

הם ממשיכים ומספרים את סיפורה של האישה במשך כל חייה, וצורתם משתנה לאחר הריונות, לידות, הנקות ושינויים במשקל. כל זאת, בנוסף לתהליך ההתבגרות וההזדקנות הטבעי, שגובה את מחירו ומביא להתרוקנות רקמת השד ולהתרופפות העור העוטף אותה, ובעקבות כך – לצניחתו של השד. ככל שהשדיים הטבעיים גדולים וכבדים יותר, כך הם נוטים לצנוח יותר עם השנים.

בהיותם האיבר המזוהה ביותר עם הגוף הנשי, נשים רבות מבקשות לשפר את מראה השדיים, ואין זה מפתיע כלל, שניתוח להרמת חזה הוא ניתוח חזה נפוץ ופופולרי מאד.

חשוב להבהיר – ניתן לשלב בין ניתוח הרמת חזה לניתוח הגדלת חזה או לניתוח הקטנת חזה אך ניתן גם לבצע ניתוח הרמת חזה בלבד- הכל תלוי במצב החזה, רצון המטופלת ובהמלצת המנתח.

איך יראו הצלקות לאחר הניתוח?

נשים רבות שרוצות לשפר את מראה החזה, מהססות ונמנעות מניתוח, עקב רתיעה מהצלקות שהוא משאיר אחריו – בעיקר כשמדובר בניתוח הרמת חזה. צלקות עדינות, או סמויות, מעוררות פחות רתיעה, אך צלקת ה"עוגן" המפורסמת, בצורת קו אנכי שחוצה את השד לאורכו ומתחבר לחתך מקושת מתחת לקפל השד, היא עניין פחות אהוד.

בשורות הבאות, מוצגת אלטרנטיבה לניתוח ההרמה המסורתי, אשר עשויה להתאים לחלק בלתי מבוטל מהנשים המעוניינות בשיפור מראה החזה.

מתי משתמשים בשתלים בהרמת חזה?

שימוש בשתלים מתאים לנשים בעלות חזה קטן, או לבעלות שדיים שהתרוקנו מנפחם, עם צניחת שד בינונית ומעלה.

כאשר מדובר בצניחת שד משמעותית, לרוב, יהיה צורך בניתוח הרמה מסורתי, שיטפל לא רק ברקמת השד עצמה, אלא, גם בהסרת עודפי עור ולפעמים, בהזזת הפטמה ובהקטנה של העטרה. בניתוח כזה, אכן יבוצעו חתכים סביב עטרת הפטמה וממנה, בקו אנכי לאורך השד, עד לקפל התת שדי.

אפשרות נוספת, הינה לבצע הרמת חזה ללא שתל,  כאשר מדובר בצניחת שד קלה עד בינונית ללא עודף עור ניכר באמצעות טכניקה של  הרמה פנימית, שאינו מותיר אחריו צלקות נראות לעין.

הרמת חזה לאחר לידה – פרק 1 מתוך הבלוג של ד"ר הולנדר באתר סלונה:

"בגיל 35, אחרי שתי לידות וניתוח לקיצור קיבה, טל הרגישה שהגוף שלה זקן בהרבה ממה שהוא צריך להיות. בזכות ניתוח הסרת עודפי עור מהבטן והרמת חזה, היא זכתה להגשים חלום…"

 

מהו ניתוח הרמה פנימית?

ניתוח הרמה פנימית של החזה מוכר גם כניתוח הרמת חזה ללא צלקות, משום שהוא מבוצע ללא החתכים המסורתיים של הרמת חזה, סביב הפטמה ולאורך השד.

במהלכו, מבוצע רק חתך קטן באורך כשלושה ס"מ באזור הקפל התת שדי. גודלו הקטן של החתך מאפשר החלמה טובה יותר של העור בהשוואה לניתוחים עם חתכים גדולים יותר והצלקת שהוא יוצר קטנה ומעודנת יותר. בזכות מיקומו של החתך – הצלקת סמויה לחלוטין מן העין, בדומה לצלקת מניתוח הגדלת חזה.

למי מיועדת הרמת חזה פנימית?

כאמור, הרמת חזה פנימית מתאימה לנשים הסובלות מצניחת שד קלה עד בינונית, ללא עודפי עור משמעותיים. על פי רוב, מדובר בנשים שמרוצות מגודל החזה הטבעי שלהן, אשר מעוניינות להרים אותו מבלי לבצע שינויים מרחיקי לכת בגודלו או בצורתו הכללית.

הרמת חזה פנימית – מהלך הניתוח:

הניתוח מבוצע תחת הרדמה כללית ונמשך בדרך כלל 30-60 דקות.

במהלכו מבוצע חתך קטן באזור הקפל התת שדי. המנתח מטפל ברקמת השד ובשריר שמתחתיו, כך שהשריר משמש מעין מנוף לבלוטת השד שצנחה ומאפשר את הרמתה. בניתוח זה אין הזזה של מיקום הפטמה ולכן אין צלקות באזור זה.

פעולת ההרמה שמבוצעת בניתוח כזה, ניכרת לעין לאחר הניתוח בעיקר בחלק התחתון של השד, שנראה זקור והדוק יותר, ואינו נשמט וצונח על החזה. אצל אישה שמעוניינת להקנות מראה מלא יותר גם לחלקו העליון של השד, משלבים החדרת שתל. מאחר שלא מדובר בניתוח להגדלת חזה והמטרה היא עיצוב של השד ולא הוספת נפח, השתל שייבחר יהיה בדרך כלל קטן ופרופורציונלי לגודל השד הטבעי, כך שיתקבל מראה הרמוני, אסתטי וטבעי.

תהליך ההחלמה מניתוח הרמה פנימית

בתום הניתוח, לאחר השגחה של מספר שעות, המנותחת תשוחרר לביתה.

היות שמדובר בניתוח פשוט ובחתך קטן, החזרה לשגרה הינה תוך מספר ימים.

גם לאחר חזרה לשגרה, חשוב להקפיד על כמה כללים במשך כארבעה שבועות לאחר הניתוח:

  • הימנעות מהרמת משאות כבדים
  • הימנעות מפעילות גופנית אינטנסיבית
  • הקפדה על לבישת חזיית ספורט תומכת במשך רוב שעות היממה

בשבועות שלאחר הניתוח הרקמות מחלימות ונבנות מחדש במקומות בהם נחתכו. מאמץ מוגזם, או תנועתיות יתר, עלולים לפגוע בתהליך ההחלמה ולגרום להתארכותו ולהופעת סיבוכים.

חשוב להגיע לביקורת שלאחר הניתוח, ולשוב לפעילות רגילה רק לאחר אישור של הרופא המנתח.

 צפו בד"ר ליאורה הולנדר מסבירה על הרמת חזה לאחר ירידה במשקל בתוכנית "מהיום דיאטה"

 

כמה עולה ניתוח הרמת חזה?

עלות ניתוח הרמת חזה יכולה לנוע בין 29,000 ל-36,000 ש"ח. המחיר המדויק נקבע לפי פרמטרים שונים ובניהם: מורכבות הניתוח, שיטת הניתוח בה המנתח בוחר להשתמש ועוד.

כיצד לבחור את הרופא המנתח?

  • המלצות על המנתח –

חשוב לשמוע חוות דעת מנשים אחרות שעברו ניתוח דומה ולשים לב למידת שביעות הרצון שלהן בכל ההיבטים: תהליך האבחון והייעוץ המקדים, מהלך הניתוח והתוצאות שלו, היחס, הליווי, והזמינות לשאלות ולפניות.

  • שיחה עם המנתח –

האם הוא עונה על כל השאלות ומסביר בפירוט את כל שלבי התהליך וגם את הסיכונים האפשריים? האם הוא ממהר לצאת בהצהרות או שהוא מספק מידע רק לאחר אבחון יסודי וקפדני, באופן שמותאם אישית למטופלת?

  • תמונות לפני ואחרי של ניתוחים דומים שהרופא ביצע –

יסייעו לקבל מושג לגבי התוצאות הצפויות לאחר הניתוח ולגבי סגנון עבודתו של המנתח וניסיונו בתחום.

תמונות לפני/אחרי ניתוח הרמת חזה

לפני הרמת חזה                                   אחרי הרמת חזה 

לפני הרמת חזה אחרי הרמת חזה

לפני הרמת חזה אחרי הרמת חזה

לפני הרמת חזה פרופיל אחרי הרמת חזה פרופיל

לצפייה בתמונות נוספות של ניתוחי הרמת חזה לפני/אחרי לחצו כאן >>

החלטת לעבור ניתוח חזה אסתטי? בואי נשוחח.

שמי דר' ליאורה הולנדר, רופאה בכירה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, בעלת ניסיון של עשרות שנים בניתוחים פלסטיים ובטיפולים אסתטיים, אמונה על פיתוח שיטות וטכניקות חדשניות בתחום הכירורגיה האסתטית.

לקבלת פרטים נוספים ולתיאום פגישת היכרות ואבחון, אני מזמינה אתכן ואתכם ליצור עמי קשר:

בטלפון: 03-903-0015, 052-555-2690   |  באימייל-: office@drhollander.co.il

צור קשר

יצירת קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם :

    © כל הזכויות שמורות

    קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל