ניתוח הקטנת חזה | הקטנת חזה בשיטה מתקדמת - ד"ר ליאורה הולנדר
טקסט הלוגו של ד
ניתוח הקטנת חזה

הקטנת חזה

ניתוח הקטנת חזה

כל מה שרצית לדעת על ניתוחי הקטנת חזה: מהי מטרת הקטנת חזה, למי הוא מיועד ומאיזה גיל אפשר לעבור אותו איך מתבצע הניתוח ומה צפוי בתהליך ההחלמה?

משך ניתוח הקטנת חזהמאיזה גיל ניתן לבצע את הניתוח סיכונים בניתוח הקטנת חזה תמונות לפני ואחרי

מהי מטרת ניתוח הקטנת חזה?

חזה גדול מושך את הגוף קדימה, פוגע ביציבה וגורם לכאבי גב וצוואר, לחץ מכתפיות החזיה או חיכוך העור גורמים לשפשפת ופצעי עור, נשים רבות מדווחות על מגבלות פיזיות, הימנעות מפעילויות שונות וקושי בביצוע פעילות גופנית בשל גודל חזן, ואחרות מתארות מבוכה ממראן, תשומת לב שלילית שהן חוות בשל גודל החזה ומצוקה שהן חשות כאשר הן מנסות לרכוש בגדים מתאימים.

הקטנת חזה מאפשר שינויים בגודל, משקל, צורה או תחושה של השדיים, אשר באמצעותם  ניתן לשפר באופן משמעותי את בריאותן, איכות חייהן ואת דימוי הגוף של אותן נשים.

איך מבצעים הקטנת חזה?

ד"ר הולנדר מדגישה, כי כמו בכל הליך קוסמטי, ישנה חשיבות מכרעת לפגישת ייעוץ ותיאום ציפיות לפני ההליך. בשיחת הייעוץ נפח השד, מרקם השד, כמות השומן שיש להסיר וגמישות העור יבחנו, ויוחלט על אופן החיתוך.

במרבית המקרים ניתוח הקטנת חזה יבוצע תחת הרדמה מלאה, אם כי במקרים פשוטים, לעיתים ישנה אפשרות של ביצוע הניתוח תחת טשטוש והרדמה מקומית.

בשלב הראשון יבוצעו חתכים על השדיים, אשר דרכם יוסרו שומן עודף, רקמות ועור. לעיתים, השומן העודף יוסר על ידי שאיבת שומן. ישנן מספר טכניקות אפשרויות לביצוע החתך הראשוני, בהן חתך עגול סביב העטרה, חתך "חור מנעול" בו מקיפים את העטרה ויורדים לכיוון קפל החזה או חתך "עוגן" לכיוון החלק העליון של השד.

לאחר ביצוע החתך ממקמים את הפטמה (אשר מחוברת לכלי הדם והעצב המקוריים שלה) מחדש. אם יש צורך בהקטנת העטרה, עושים זאת על ידי הסרת עור מהיקפה.

מסירים, מרימים ומעצבים מחדש את רקמת השד. החתכים נתפרים יחדיו בצורה התומכת במבנה השד החדש. התפרים ממוקמים עמוק בתוך רקמת השד על מנת לאפשר תמיכה מקסימלית, ואת שכבת העור החיצונית מאחים באמצעות תפרים או מדבקות עור ייעודיות.

מתחת לעור, בשני צידי החזה מוחדרת צינורית נקז, המיועדת לניקוז דם, נוזלים והפרשות. את החזה חובשים היטב. את הצינוריות והחבישה מסירים לפני השחרור הביתה, כעבור מספר שעות התאוששות.

מהו משך ניתוח הקטנת חזה?

ניתוח הקטנת חזה נמשך בין 2–5 שעות ובמרבית המקרים נעשה תחת הרדמה מלאה. לעיתים, כאשר מדובר בהליך פשוט, תיתכן אפשרות של ביצועה תוך שימוש בטשטוש והרדמה מקומית.

כמה זמן נמשך תהליך ההחלמה מהניתוח?

ההנחיות שיתקבלו לאחר הניתוח כוללות טיפול נכון בשדיים לאחר תהליך הקטנת החזה, תרופות שיש ליטול על מנת לסייע החלמה ולהפחית סיכון לזיהום וקביעת מועד לביקורת.

את התפרים מסירים שבוע עד שבועיים לאחר הניתוח.

בשבועות שלאחר הניתוח יש ללבוש חזיית תמיכה מיוחדת, המיועדת להגנה על החזה ולהפחתת הנפיחות.

מרבית הנשים חוות כאבים, חוסר נוחות, חולשה וסחרחורת בימים הראשונים לאחר הניתוח. אי נוחות קלה יכולה גם להימשך יותר משבוע ימים, ונחשבת לתקינה. לאחר הניתוח תופיע נפיחות ויופיעו שטפי דם בכל איזור החזה. הנפיחות תרד, ושטפי הדם ידהו בשבועות שלאחר הניתוח.

יש להימנע מהרמת משאות כבדים ומפעילות גופנית נמרצת בשבועות שלאחר הניתוח, ועד לקבלת אישור מהרופא (כ- 3-4 שבועות לאחר הניתוח). בשבועות שלאחר הניתוח יש ללבוש את החזיה הייעודית, או חזיה עם תמיכה מירבית, כגון חזיית ספורט.

בשבועות שלאחר הניתוח הצלקות ידהו, אך חשוב להבין כי הן לא יעלמו לחלוטין. את צלקות הניתוח ניתן להסתיר בקלות ולכסותן באמצעות חזיה או בגד ים.

במקרה של כאבים בחזה או קשיי נשימה לאחר הניתוח יש לפנות לקבלת טיפול רפואי מיידי.

מאיזה גיל ניתן לבצע את הניתוח להקטנת החזה?

כיום ניתן לבצע ניתוחי הקטנת חזה מהגיל בו השדיים מפסיקים לגדול ולצמוח, בגילאי 15–16, בהתאם להמלצות הרופא.

מהן התוצאות הצפויות לאחר הניתוח?

נשים שעברו תהליך הקטנת חזה לרוב מאד מרוצות מן התוצאות. השדיים קטנים יותר, קלים, מרקמם מוצק והם מאוזנים ומתאימים למבנה הגוף. ניתוחי הקטנת חזה מעלים את אי הנוחות הפיזית והכאב הנגרמים משדיים גדולים. תוצאות הניתוח הן קבועות, אך ייתכנו שינויים בגודל או בצורה בעקבות הריון, ירידה או עליה במשקל.

האם יש סיכונים בניתוח הקטנת חזה?

לניתוח הקטנת חזה, כמו לכל ניתוח אחר, ישנם סיכונים. הסיכונים הנפוצים יותר כוללים:

  • הצטלקות – לאחר הניתוח ישנן צלקות על השדיים. הצלקות דוהות עם הזמן, אך ישנם מקרים בהם הצלקות אינן נעלמות לחלוטין. במרבית המקרים הצלקות נמצאות במקומות המוסתרים על ידי חזיה.
  • מראה לא מאוזן בין הפטמות
  • שוני בגודל השדיים
  • אובדן תחושה בשדיים או בפטמות. מצב זה הוא לרוב זמני, וחולף כעבור מספר חודשים.
  • קושי בהנקה לאחר הניתוח. עם זאת, חשוב לזכור כי מרבית הנשים בהחלט יצליחו להניק לאחר ניתוח הקטנת חזה.

מעבר לכך, ישנם סיכונים נוספים, נדירים מאוד, ובינם:

פגיעה בזרימת הדם לחזה ופגיעה בפטמה או בעטרה שסביבה, דימום, זיהום, תגובה שלילית להרדמה והיווצרותם של קרישי דם. סיבוכים אלו יכולים להיות מסוכנים ואף קטלניים, אך כאמור – הם נדירים ביותר.

תמונות לפני/אחרי של הרמה והקטנת חזה

לפני הקטנת חזה                                              אחרי הקטנת חזה

הקטנת חזה לפני   הקטנת חזה אחרי

לפני הקטנת חזה פרופיל אחרי הקטנת חזה פרופיל

צור קשר

יצירת קשר

מלאו פרטים ונציגנו ייצור עמכם קשר בהקדם :

    © כל הזכויות שמורות

    קידום אתרים - אקסטרה דיגיטל